RX 560 sistem FPS düşüşü

Hollyn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Ben Valorant oynuyorum. FPS 120 130A düşüp 210 220 civarlarına yeniden çıkıyor. Nedeni nedir acaba bilgisi olan var mı?

Twitch yayını açtığımda 150-160FPS alıyorum normal midir sizce?

Ryzen 5 2600.
Sapphire RX 560 4 GB.
Corsair Vengeance 1x8 3000MHz.
Gigabyte B450M-S2H.
Everest EPS1660A 460W PSU.
Kingston 256 GB M.2 SSD.

Psu kötü kardeşim zamanında kullanmıştım. Denetim masasından güç seçeneklerini bir kontrol et. Yüksek performans olarak ayarla, en düşük işlemci güç tüketimini 99a çek, güç tasarrufu olarak ayarlanan bir ayar varsa kapa. Xmp kullanıyorsan kapatıp açmayı dene.

PSU kötü kardeşim zamanında kullanmıştım. Denetim masasından güç seçeneklerini bir kontrol et. Yüksek performans olarak ayarla, en düşük işlemci güç tüketimini 99A çek, güç tasarrufu olarak ayarlanan bir ayar varsa kapa. XMP kullanıyorsan kapatıp açmayı dene.

XMP harici dediklerini yaptım. XMP nedir acaba?

Ram frekanasını 3000mhz de çalıştırmıyor olabilirsin. 2666mhz de çalışıyor olabilir. Açılım interl extrem hafıza profili bilmem ne. Ryzen çipsetler de occ olarak da geçiyor olabilir. İnternetten anakartınızın modelini yazarak nasıl xmp seçeneğini aktif edeceğine bakabilirsin.

Ram frekanasını 3000mhz de çalıştırmıyor olabilirsin. 2666mhz de çalışıyor olabilir. Açılım interl extrem hafıza profili bilmem ne. Ryzen çipsetler de occ olarak da geçiyor olabilir. İnternetten anakartınızın modelini yazarak nasıl xmp seçeneğini aktif edeceğine bakabilirsin.
teşekkür ederim.

Geri
Yukarı