Çözüldü RX 560 sistem kendi kendine siyah ekran veriyor

• Konuyu başlatan Ahab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 871
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahab

Femtopat
Daha fazla  
M5A78L-M anakart.
RX 560 4 GB ekran kartı.
Kingston 4x2 8 GB RAM
Driverlar güncel, 2 saat sistem kararlılıkla sorun yok ısınma vs ama Zoom da kendini resetliyor sürekli, bazen netten video izlerken resetliyor.

Çözüm
DDU ile yaptım olmadı. RAM'larden mi dedim tek tek denedim hem RAM'lari hem slotları yine aynı pat gidiyor.
WIN10_20H2_turkish_X64 indirdim, en güncel Windows'u kurdum her şey tertemiz, Win güncel ekran kartı güncel, dün gece kurdum sabaha kadar açık durdu sorun yok, sabah oyunları vs yüklüyorum. Origin yükledim tamam. Steam ile Epic Games yüklenirken Epic Games “öngereksinimlerin yüklemesi başarısız oldu. Lütfen destek ekibi ile iletişime geçin.”
Hata kodu şu: SU-PQE1223" hatası verdi resetledi tekrardan. Hata kodunun çözümünü buldum gerekeni yaptım şimdilik bekliyorum yine yaparsa PC'nin elektiriğini daha sağlıklı yeni çekilmiş hattan alıp denemek kaldı aklımda ki ve en son PSU alıp deneyeceğim 550W'lık falan...
Sorun çözüldü, 420W olan PSU'yu 500W ile değiştirdim, 15 gündür kullanıyorum çok şükür kapanma vs olmuyor. Yardımcı olan yazan cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Umarım birinin başına gelir ise konu yardımcı olur sorununu çözmesinde...
M5A78L-M anakart.
RX 560 4 GB ekran kartı.
Kingston 4x2 8 GB RAM.
Driverlar güncel, 2 saat sistem kararlılıkla sorun yok ısınma vs ama Zoom da kendini resetliyor sürekli, bazen netten video izlerken resetliyor.

Kendini resetlemesi PSU'nun sisteme yetersiz geldiğinin veya sıkıntılı olduğunun göstergesi olabilir. PSU bilgisi verir misin? Ne zaman aldın?

RX570'im ve Silverstone strider 500W güç kaynağım var. En az 15-20 driver denemişimdir; bilgisayar üzerinde hiçbir yük yokken bile "tık" diyor gidiyor ekran. (Giderken de hoparlörden cızırtılı bir ses vererek gidiyor, bak ben gidiyorum diye haber de veriyor.) Çözüm hala bulamadım...

RX570'im ve Silverstone strider 500W güç kaynağım var. En az 15-20 driver denemişimdir; bilgisayar üzerinde hiçbir yük yokken bile "tık" diyor gidiyor ekran. (Giderken de hoparlörden cızırtılı bir ses vererek gidiyor, bak ben gidiyorum diye haber de veriyor.) Çözüm hala bulamadım...
Aynı sorun bendede var çözemedim benim kartta rx 570

@obey00 @Lmaol @364485

Arkadaşlar, bende aynı siyah ekran hatasını alıyordum. Çok basit bir çözümü var. Frekans düşürmek.

GPU frekansını 200-300 MHz düşürüp deneyin. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Denedikten sonra cevaplayın bu mesajı.

WattMan hatası alıyorsun.

RX570'im ve SilverStone strider 500W güç kaynağım var. En az 15-20 driver denemişimdir; bilgisayar üzerinde hiçbir yük yokken bile "tık" diyor gidiyor ekran. (giderken de hoparlörden cızırtılı bir ses vererek gidiyor, bak ben gidiyorum diye haber de veriyor.) Çözüm hala bulamadım...

M5A78L-M anakart.
RX 560 4 GB ekran kartı.
Kingston 4x2 8 GB RAM.

Klasik AMD sorunları.

@obey00 @Lmaol @364485

Arkadaşlar, bende aynı siyah ekran hatasını alıyordum. Çok basit bir çözümü var. Frekans düşürmek.

GPU frekansını 200-300 MHz düşürüp deneyin. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Denedikten sonra cevaplayın bu mesajı.

Benim arkadaşdada aynı problem vardı int de bir türlü bulamadım çözümü sayende hallettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı