Çözüldü RX 560 sistem kendi kendine siyah ekran veriyor

• Konuyu başlatan Ahab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 875
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahab

Femtopat
Daha fazla  
M5A78L-M anakart.
RX 560 4 GB ekran kartı.
Kingston 4x2 8 GB RAM
Driverlar güncel, 2 saat sistem kararlılıkla sorun yok ısınma vs ama Zoom da kendini resetliyor sürekli, bazen netten video izlerken resetliyor.

Çözüm
DDU ile yaptım olmadı. RAM'larden mi dedim tek tek denedim hem RAM'lari hem slotları yine aynı pat gidiyor.
WIN10_20H2_turkish_X64 indirdim, en güncel Windows'u kurdum her şey tertemiz, Win güncel ekran kartı güncel, dün gece kurdum sabaha kadar açık durdu sorun yok, sabah oyunları vs yüklüyorum. Origin yükledim tamam. Steam ile Epic Games yüklenirken Epic Games “öngereksinimlerin yüklemesi başarısız oldu. Lütfen destek ekibi ile iletişime geçin.”
Hata kodu şu: SU-PQE1223" hatası verdi resetledi tekrardan. Hata kodunun çözümünü buldum gerekeni yaptım şimdilik bekliyorum yine yaparsa PC'nin elektiriğini daha sağlıklı yeni çekilmiş hattan alıp denemek kaldı aklımda ki ve en son PSU alıp deneyeceğim 550W'lık falan...
Sorun çözüldü, 420W olan PSU'yu 500W ile değiştirdim, 15 gündür kullanıyorum çok şükür kapanma vs olmuyor. Yardımcı olan yazan cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Umarım birinin başına gelir ise konu yardımcı olur sorununu çözmesinde...
@obey00 @Lmaol @364485

Arkadaşlar, bende aynı siyah ekran hatasını alıyordum. Çok basit bir çözümü var. Frekans düşürmek.

GPU frekansını 200-300 MHz düşürüp deneyin. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Denedikten sonra cevaplayın bu mesajı.
Global ayarlar olduğu gibi, apex de ekran kartı oc yapıyor ama apex te hiç bir sorun yok 75 dereceyi geçmiyor boşta küt diye gidiyor. Akşam glabal ayarları düşürmeyi deneyeyim olmaz ise tekrar buradan yazayım. Teşekkürler

Global ayarlar olduğu gibi, apex de ekran kartı oc yapıyor ama apex te hiç bir sorun yok 75 dereceyi geçmiyor boşta küt diye gidiyor. Akşam glabal ayarları düşürmeyi deneyeyim olmaz ise tekrar buradan yazayım. Teşekkürler
Global ayarı düşürmen gerekli zaten :D Her oyun için tek tek ayarlamaya gerek yok. Globali ayarla, sonra her oyun için ayarlarsın.

PSU'nun linkini atarmısın?
Atayım da psu dan olsa %100 yükte çalışırken yada saatlerce oyunda aynı sorunu yaşamaz mıydım?
PSU bu
Kendini resetlemesi PSU'nun sisteme yetersiz geldiğinin veya sıkıntılı olduğunun göstergesi olabilir. PSU bilgisi verir misin? Ne zaman aldın?
PSU alalı 8 sene olmuştur, sistemde sonradan işlemci 3 çekirdekten 6 çekirdeğe çıktı ekran kartı 512 mb dan 4gb a çıkartım ama PSU aynı duruyor Gigabyte 420 marka psu.
Global ayarı düşürmen gerekli zaten :D Her oyun için tek tek ayarlamaya gerek yok. Globali ayarla, sonra her oyun için ayarlarsın.

200-300 Mhz şeklinde değil de maximum frekansı %20 düşürdüm oldu ise yeterli olur mu yoksa 200-300 mhz nerden nasıl düşürebilirim ?

Bu yazıyı yazana kadar 3 sefer resetledi..
Alt taraftan Vram ayarlarından manuel yapıp 1713 ten 1500 e kadar çektim global ayarları ve dizi vs izledim reset atmadı. 1600e aldım apex e girdim sorun gözükmüyor şimdilik. Asıl sorun Zoom da yarın ne olacak bakalım.
Teşekkürler yardımlarınız için inşAllah düzelir.
1700 küsürden 1500 e çektim gpu ram i %10 kıstım, yeni driver gelmiş yükledim kurdum. Ekran kartı boşta iken dalgalanmalar oluyordu, bitcoin virüsü için tarama yaptırdım. Sonuç hüsran... Düzelmedi. DDu ile deneyeceğim yine aynı olursa temiz Windows kurup denemek kalıyor geriye...

DDU ile yaptım olmadı. RAM'larden mi dedim tek tek denedim hem RAM'lari hem slotları yine aynı pat gidiyor.
WIN10_20H2_turkish_X64 indirdim, en güncel Windows'u kurdum her şey tertemiz, Win güncel ekran kartı güncel, dün gece kurdum sabaha kadar açık durdu sorun yok, sabah oyunları vs yüklüyorum. Origin yükledim tamam. Steam ile Epic Games yüklenirken Epic Games “öngereksinimlerin yüklemesi başarısız oldu. Lütfen destek ekibi ile iletişime geçin.”
Hata kodu şu: SU-PQE1223" hatası verdi resetledi tekrardan. Hata kodunun çözümünü buldum gerekeni yaptım şimdilik bekliyorum yine yaparsa PC'nin elektiriğini daha sağlıklı yeni çekilmiş hattan alıp denemek kaldı aklımda ki ve en son PSU alıp deneyeceğim 550W'lık falan...
Sorun çözüldü, 420W olan PSU'yu 500W ile değiştirdim, 15 gündür kullanıyorum çok şükür kapanma vs olmuyor. Yardımcı olan yazan cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Umarım birinin başına gelir ise konu yardımcı olur sorununu çözmesinde...

Çözüm

Geri
Yukarı