RX 560 Sistemde Ani FPS Kayıpları

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Eskiden i5 3330 kullanırken hiç problem yaşamazken birden sistemimi değiştirme kararı aldım. Şu an kurduğum sistem x4 950 ve MSI Gaming Pro X370 onun yanında ise RX 560 ekran kartım var. Ben bu sistemde Call Of Duty Ghosts oynarken, FIFA18 oynarken Ultra ayarlarda 1280x1024 çözünürlükte 50-60 FPS alıyorum ve bu FPS yer yer 20-30'a kadar düşüyor. Eski işlemcim ile CS:GO da 300-350 FPS arası alırken, bu sistemimde en fazla 150 FPS alabiliyorum. Bunun sebebi sizce nedir? Anakartımın işlemcime darboğaz yapması mı? Neden bu anakarta bu işlemciyi taktın demeyiniz kısa süreliğine upgrade için..

X4 950 ile CS:GO'da 150 FPS almanız normal. Çünkü İ5 3330'ın tek çekirdek performansı X4 950'ye göre daha iyi. FIFA 18 için ise, çözünürlük arttırmayı deneyin. Sonra oyun içi değerleri MSI Afterburner ile atın.

X4 950 ile CS:GO'da 150 FPS almanız normal. Çünkü İ5 3330'ın tek çekirdek performansı X4 950'ye göre daha iyi. FIFA 18 için ise, çözünürlük arttırmayı deneyin. Sonra oyun içi değerleri MSI Afterburner ile atın.
Selam sevgili dostum. Bundan günler önce MSI Afterburner sabit 300 MHZ çalışıyor diye konu açtım ama kimse yanıt vermediği için kullanamıyorum. Monitörüm en fazla 1280x1024 destekliyor. Eğer gerçek sorun buysa diğer açtığım konuya da bakabilir misiniz?

Düşük çözünürlükte darboğaz yaşayabilirsiniz. Yine de bir şekilde oyun içi değerleri alsaydık iyi idi. Sanırım AMD kartlarda, MSI Afterburner'a benzer değer gösteren bir ayar vardı. Denetim masasında.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı