RX 560 sistemde ekranda bozulmalar oluyor

Abdulsamet234

Hectopat
Oyunlarda oynarken bilgisayar kilitleniyor bazen de böyle görüntü oluyor. Bunun sebebi nedir? Driver kaynaklı mı yoksa ekran kartının kendisinde mi var ama bazı oyunlara yapıyor bazı oyunlarda yapmıyor. Sistemim; i7 2600, 8 GB RAM, RX 560 2 GB ekran kartım var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-15 at 19.17.28.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-15 at 19.17.28.jpeg
    219,9 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Peki harddiksten olma ihtimalı var mı kardeşlerim HDD çok eski en az 7 seneden fazladır. Videolara bakıyorum adam benim sistem ile oynamak istediğim oyunları oynuyor ben 30 FPS zor alıyorum aynı oyunda HDD kaynaklı olabilr mi? Ekran bozulması.

Peki harddiksten olma ihtimalı var mı kardeşlerim HDD çok eski en az 7 seneden fazladır. Videolara bakıyorum adam benim sistem ile oynamak istediğim oyunları oynuyor ben 30 FPS zor alıyorum aynı oyunda HDD kaynaklı olabilr mi? Ekran bozulması.

Zannetmiyorum. Çip arızası dışında VRAM arızası olabilir belki. Memtest yapın.

AC Odyssey oyunuda kamerayı döndurdugumuzde ekran mavi oluyordu bu sekilde driver güncellemesi ile sorunu çözdüler acaba şimdi de sorun driverdan kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum ekran kartını garantiside yok. Peki VRAM arızası ise oyun oynarken bilgisayarı kitler mi bu durum hiçbir şey çalısmıyor klavye filan sadece kasadan reset düğmesi ile yeniden baslatabiliyorum oyunda kitlenince.

Yeni konular

Geri
Yukarı