RX 560 sistemde FiveM'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çok rahat bir şekilde FPS düşmesi yemesem oyunu oynayabiliyorum 80 120 FPS civarlarında fakat GPU kullanımı %80 100'den bir anda %30'a hatta anlık 20'lere kadar düşüyor ve bu da FPS'nin anlık 30'a düşüp geri çıkmasına FPS düşmesi yaşamam sebep oluyor. Bilgisayarımın özellikleri aşağıda verdim. Son 3 aydır bu durum var ve maalesef ki çözemedim.

• Sapphire RX560 4 GB.
  • Ryzen 3 1200 AF 12nm.
  • Neforza 2x8 3200MHz.
  • Kioxia Exceria 500GB NVMe gen3 M.2 SATA SSD ( oyun M.2 SSD'de kurulu ) + 480GB SSD + 120GB SSD.
  • Aerocool VX Plus 450W.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sakat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda direk bilgisayar yenileniyor.

FiveM sıkıntılı bir platform. Hikaye modunda sorun olmamasına rağmen ben de burada oyun oynarken drop yiyorum. Aynı sorun alt:V'de de yok. Sorun FiveM'den kaynaklı gibi.
Anladım bazen oluyor bazen olmuyor çok sıkıntılı bir durum optimizesinin düzelmesi gerekiyor o zaman ama diğer arkadaşlarda olmuyorken bende oluyor genelde herkes takılıyorsun diyor.

Merhaba, çok rahat bir şekilde FPS düşmesi yemesem oyunu oynayabiliyorum 80 120 FPS civarlarında fakat GPU kullanımı %80 100'den bir anda %30'a hatta anlık 20'lere kadar düşüyor ve bu da FPS'nin anlık 30'a düşüp geri çıkmasına FPS düşmesi yaşamam sebep oluyor. Bilgisayarımın özellikleri aşağıda verdim. Son 3 aydır bu durum var ve maalesef ki çözemedim.

• Sapphire RX560 4 GB.
  • Ryzen 3 1200 AF 12nm.
  • Neforza 2x8 3200MHz.
  • Kioxia Exceria 500GB NVMe gen3 M.2 SATA SSD ( oyun M.2 SSD'de kurulu ) + 480GB SSD + 120GB SSD.
  • Aerocool VX Plus 450W.
Sunucuyla alakalıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı