RX 560 sistemde FPS düşüyor

tuncay123

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, ben bir sorunla karşılaştım ve sizlere danışmak istedim. Ben bundan birkaç gün önce RX 560 4 GB'lık modelini aldım ama onu PC'ye taktıktan sonra FPS'nin artmasını beklerken eskiden rahat oynadığım oyunlarda da FPS düşmesi yemeye başladım. İlk önce sorunun Power'da olduğunu düşündüm ama eskiden kullandığım kart HD 7850 1GB 256 Bit modeliydi, onun TDP'si yeni aldığım karttan daha yüksek onu sorunsuz açan Power bunda da sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Bana bir akıl verin, boş yere para harcamak istemiyorum. Hangi parçamda arıza vardır acaba?

Sistem:
  • Ryzen 3 1300X.
  • Gigabyte A320M-H anakartı.
  • Curicul 4x2 RAM.
  • RX 560 4 GB.
  • 1 TB HDD.
  • 400W PSU.

Eski ekran kartını tak ve sürücülerini kaldır. Eğer aşırı önemli dosyaların yoksa yeni ekran kartın takılı bir şekilde temiz kurulum yap.

Reis ben komple format attım PC'ye ama yine de aynı sorun devam ediyor.
Anlattığına göre varmış 7850 arkadaşa katılıyorum DDU ile sürücüleri kaldırıp sıfırdan kurulum yapın tekrar deneyin.
dediğim gibi pc ye format attım bundan 3 gün önce yeni kart takılı iken sonrada tüm sürücüleri kurdum hatta chipset ve biosuda güncelledim ama yinde aynı şeyler oluyor
bide dün şunu fark ettim valoranta giriyorum ilk raunda acayip bi fps drop yiyorum ama ikinci veya üçüncü rauntdan sorna nerdeyse yok denecek kadar az drop yemeye başlıyorum belki bu size hangi parçanın sıkıntılı olduğunu bulmada yardımcı olabilir tomb rider da bi bölümde iken de aynı şekilde en başlarda çok fps drop giriyor 5 dk fln aynı bölümde beklekeldim sonra o bölümde hiç drop girmedi ama farklı bölüme geçince yine fps drop olmaya başladı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı