RX 560 sistemde oyunlar düşük FPS veriyor

can_sahn

Yoctopat
Daha fazla  
Olayı yaşamadan önce GTA V 60 70 FPS alırken son 1 aydır 20 30 FPS alıyorum AMD software da GPU değerleri eskiden GTA V açıkken 70 derece sıcaklık görürken şimdi.
Sadece 40 - 45 arası sıcaklık görünüyor ekran kartı kullanımı ise 100 ila 0 arası sürekli değişiyor ve de işlemci tam kapasite çalışıyor artık tüm oyunlarda FPS alamıyorum 20 30 arası düşük grafik te denedim yüksek grafik te denedim. Fakat etkisi hiç olmadı DDU kullandım olmadı AMD software sildim yükledim olmadı yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. Ayrıca 2. resimde.
Menu geldiğimde 60 50 FPS alıyorum.

Sistem:
-ASRock A320M-HDVR4 socket AM4, DDR4 3200MHz+(OC), Ultra M.2
-AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz
-AMD Radeon RX 560 4 GB.
-8 GB RAM X1.

Dosya Ekleri

• Grand Theft Auto V_2022.05.06-19.37_1.png
    Grand Theft Auto V_2022.05.06-19.37_1.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 49
  • Grand Theft Auto V_2022.05.06-19.38.png
    Grand Theft Auto V_2022.05.06-19.38.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 53
Sorunun CPU'dan kaynaklı olabilir mi aşırı ısınıyor olabilir mi CPU Stress Test - An online tool to test your CPU stability | CPU Expert şu siteye girip threads kısmını 4 yap Power kısmını %100 yap eğer test esnasında bir sorun varsa çökme midir artık ya da ekran kartını güncelle.
RAM'ın kaç MHz BIOS'tan MHz'sini artırabilirsin senin sorunun büyük ihtimal ya CPU'nun aşırı ısınmasıdır ya da ekran kartın güncel değil diyedir.

Sorunun CPU'dan kaynaklı olabilir mi aşırı ısınıyor olabilir mi CPU Stress Test - An online tool to test your CPU stability | CPU Expert şu siteye girip threads kısmını 4 yap Power kısmını %100 yap eğer test esnasında bir sorun varsa çökme midir artık ya da ekran kartını güncelle.
RAM'ın kaç MHz BIOS'tan MHz'sini artırabilirsin senin sorunun büyük ihtimal ya CPU'nun aşırı ısınmasıdır ya da ekran kartın güncel değil diyedir.

CPU stress test az önce yaptım sonuçlar bunlar. Evet CPU ısınması olabilir zaten GTA V 95 derecede ne çıkıyor ne de iniyor RAM 2133MHz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    48,9 KB · Görüntüleme: 56
İyi o zaman test esnasında donma çökme vb bir şey olmadıysa eğer CPU'da bir sıkıntı yoktur ekran kartın güncelmi peki.
Modlu driver deneyebilirsin normal driverlardan daha iyi FPS sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hpet açıp kapayabilirsin ya da stock olarak kullanabilirsin stock hali daha FPS sağlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ve en son AMD grafik ayarlarını alabildiğin en düşüğüne al.
İşlemci ısınıyor mu diye de bak aşırı ısınmada bayağı FPS kaybı yapar belki de işlemci fanın çalışmıyordur.

Dosya Ekleri

• 1651857648937.png
    1651857648937.png
    127,4 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
İyi o zaman test esnasında donma çökme vb bir şey olmadıysa eğer CPU'da bir sıkıntı yoktur ekran kartın güncelmi peki.
Modlu driver deneyebilirsin normal driverlardan daha iyi FPS sağlıyor.
Hpet açıp kapayabilirsin ya da stock olarak kullanabilirsin stock hali daha FPS sağlıyor.
Ve en son AMD grafik ayarlarını alabildiğin en düşüğüne al.

Tamam bunu bir deneğeceğim ayrıca şu an ekran kartı sürücü güncellmesini bekliyorum. İşlemci fanında sıkıntı yok şu an geçerli sıcaklık 95

Şunu da dene.
Senin GPU kullanımın %1 testlerde bu normal değil ya driverlerda sıkıntı var senin CPU ve GPU'na baktım darboğaz yapmaması lazım.

Dosya Ekleri

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    32,3 KB · Görüntüleme: 54
Şunu da dene.
Senin GPU kullanımın %1 testlerde bu normal değil ya driverlerda sıkıntı var senin CPU ve GPU'na baktım darboğaz yapmaması lazım.

Evet GPU kullanımı %1 ayrıca sürücü son sürüm AMD software da aynı şekilde şimdi CMD komutunu yapacağım. Eleman bulunamadı dedi.

Son düzenleme:
Yok o yüzden demedim bazı mönitorler eski oluyor VGA kablo desteklıyorlar HDMI girişi olmuyor o yüzden HDMI dönüştürücü alıp çalıştırıyorlar bilgisayarı ama aşırı FPS düşüşü ve çökmeler oluyormuş bazı kullanıcılardı.

Geri
Yukarı