RX 560 temizlerken termal macun silindi

SON FX BÜKÜCÜ

Hectopat
Yer
NewYork/United/Scs
Merhabalar, ekran kartımın termal macununu yanlışlıkla sildim ve yanlarında kalan termal macunu sürmeye çalıştım. İlk başta 84 derecelere çıkıyordu, sonradan çözdüm olayı ve şu an 65-66 derece gidiyor. Sizce uzun sürede sorun çıkarır mı? 5 - 10 TL'lik bir macun işimi görür mü? Şu anlık durumum, yok iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ekran kartımın termal macununu yanlışlıkla sildim ve yanlarında kalan termal macunu sürmeye çalıştım. İlk başta 84 derecelere çıkıyordu, sonradan çözdüm olayı ve şu an 65-66 derece gidiyor. Sizce uzun sürede sorun çıkarır mı? 5 - 10 TL'lik bir macun işimi görür mü? Şu anlık durumum, yok iyi günler.

Bütçene acımıyorsan git Noctua al aman 10 TL'ye macun alma karta yazık olur. Ki Noctua pahalı olmasıyla beraber belki kart 55-60 derecede çalışır sonuçta senede bir 100 TL olur.

Yükte 65 derece sorun edilecek değerler değil. Yine de 1-2 saat sonundaki sürelere de bakın. Bu seyirde devam ediyorsa sorun yok.

Eski sıcaklık değerleriniz nasıldı?

Overclocklu kullanıyordum ve 70 görüyordum en fazla çekirdek hızımı sadece 1216 1286 da kullanıyordum.
84 diyordu kart için bayağı fazla bence.

O zaman ekran kartımın CPUsunda hiç macun yoktu açtığım baktığımda kenalara taşmıştı bende o kenarlara taşanı iyice sürdüm ve sonrasında aldığım değerler bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı