RX 560 ve FX 6100 Düşük FPS sorunu

╚/"-GG-"\

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi kullanmakta olduğum parçalar orta derece de iyi yani ama iş oyunlara gelince en düşük ayarda bile çok kötü sonuç alıyorum.
Eski sistemim olan 1 GB'li ekran kartlı bilgisayarım da bu sistemden daha iyi performans alıyordum.
Tüm parçaları değiştim eski sistemin kat farkı açarak yükseğini aldım ama çok berbat bir hale geldi neden böyle oldu anlamadım.

CPU ( İŞLEMCİ ) : AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor 3.30 GHz
Anakart : MSI 970A-G46 (MS-7693)
RAM ( BELLEK ) : Corsair Dominator Platinum CMD16GX3M2A2133C9 ( x2 8gb Top. : 16 GB )
GPU ( EKRAN KARTI ) : Sapphire Radeon RX 560 4 GB GDDR5 128 Bit
PSU ( POWER ) : HADRON 650 WAT Güç Kaynağı

Çözüm
Sıkıntıya anlam veremedim imzam da bulanan sistemi kullanıyorum. Fakat RX 570 le olmasına rağmen sadece Battlefield gibi çok fazla CPU istiyen oyunlar da düşüş alıyorum. Sürücelerinizi güncelleyin anakart sürücülerinizi özellikle kontrol edin MSI anakartlar sıkıntılıdır AM3 platformunda MSI 760a dan bilirim. Ve Afterburner gibi 3. Parti yazılımlardan neyin yanlış olduğuna ısı değerlerine bakmanızı öneririm.
Sıkıntıya anlam veremedim imzam da bulanan sistemi kullanıyorum. Fakat RX 570 le olmasına rağmen sadece Battlefield gibi çok fazla CPU istiyen oyunlar da düşüş alıyorum. Sürücelerinizi güncelleyin anakart sürücülerinizi özellikle kontrol edin MSI anakartlar sıkıntılıdır AM3 platformunda MSI 760a dan bilirim. Ve Afterburner gibi 3. Parti yazılımlardan neyin yanlış olduğuna ısı değerlerine bakmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşın söylediklerine ek olarak o PSU'yu çöpe atın. Tüm sistemi yakmaya değmez. Kaliteli ürün alın.
Arkadaş haklı psunuzda çok kötü hadron çöp bir marka. Onun yerine bütceniz varsa bundan alın. ama sorun psuda demiyoruz. Tabii sadece öneri.

Öncelikle sorunu üstü kapalı söylemişsiniz. Böyle yardımcı olabilmemiz imkansız. Hangi programlarda/oyunlarda düşük performans alıyorsunuz biraz açmanız gerek. Kullandığınız sistem günümüz oyunları için yetersiz.

Öncelikle sorunu üstü kapalı söylemişsiniz. Böyle yardımcı olabilmemiz imkansız. Hangi programlarda/oyunlarda düşük performans alıyorsunuz biraz açmanız gerek. Kullandığınız sistem günümüz oyunları için yetersiz.
Gayet yeterli bu arada.
Gülecek bir şey yok. RX 460 4 GB kullandım zamanında, gayet yeterli. FX 6100'de günü kurtarıyor ve RX 460 ile darboğaz yapmıyor. Kaldı ki şu an FX 6100 ve RX 570 8 GB kullanıyorum. 4.5GHz OC'li kullanıyorum. Bir tek battlefield'da ve multisinde sıkıntı çekiyorum. Forumda bilmeden konuşmayalım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttiğim gibi kullanmakta olduğum parçalar orta derece de iyi yani ama iş oyunlara gelince en düşük ayarda bile çok kötü sonuç alıyorum.
Eski sistemim olan 1 GB'li ekran kartlı bilgisayarım da bu sistemden daha iyi performans alıyordum.
Tüm parçaları değiştim eski sistemin kat farkı açarak yükseğini aldım ama çok berbat bir hale geldi neden böyle oldu anlamadım.

CPU ( İŞLEMCİ ) : AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor 3.30 GHz
Anakart : MSI 970A-G46 (MS-7693)
RAM ( BELLEK ) : Corsair Dominator Platinum CMD16GX3M2A2133C9 ( x2 8gb Top. : 16 GB )
GPU ( EKRAN KARTI ) : Sapphire Radeon RX 560 4 GB GDDR5 128 Bit
PSU ( POWER ) : HADRON 650 WAT Güç Kaynağı
Hocam sisteminizin kötü performans alması gayet normaldir anakartınızın mhz hızı ekran kartıyla uyuşmuyor çünkü DDR3 800/1066/1333/ mhz bir anakart ile taktığınız ramların bile tam 2133 mhz alabildiğinizi pek sanmıyorum cpu z ile kontrol edin demek istediğimi anlıcaksınız ve işlemcinizde dahil ekran kartına göre işlemci ve anakartın aşırı derecede kötü.Örnek olarak veriyim anakartın 1333 mhz o.c yaparsan en fazla 1500 mhz vericektir.Ama ram'ların 2133 mhz bu ramın 2133 mhz sini değil 1333mhz sini kullanıcaktır.İşlemcinizde bilgi işlem hepsi orda döndüğü için ekran kartınızla uyuşmuyor yani ekran kartınıza göre çok yavaş kalıyor anakart ile işlemciniz haberiniz olsun

Yeterli falan değil. Yanlış bilgilendirme yapmayın. RX 560 da FX 6100'de eski ve güçsüz donanımlar. Siz kullandığınız sistemin fanatiklikliğini yapıyorsunuz. Deneyin AC Origins, BF V veya PUBG oynamayı. Oynayabilir misiniz? Tabii ki hayır. 15-20 FPS'de gidip gelmeye oynamak demem ben, sadece sistemin oyunu açması ile olmuyor.

Yeterli falan değil. Yanlış bilgilendirme yapmayın. RX 560 da FX 6100'de eski ve güçsüz donanımlar. Siz kullandığınız sistemin fanatiklikliğini yapıyorsunuz. Deneyin AC Origins, BF V veya PUBG oynamayı. Oynayabilir misiniz? Tabii ki hayır. 15-20 FPS'de gidip gelmeye oynamak demem ben, sadece sistemin oyunu açması ile olmuyor.
Ağzınıza sağlık :) Katılıyorum size

İdda ediyorum fx 6100 den o.c yi bile kaldırıp rahat pubg oynarım rx 570le bi de . Videosunu da çeker atarım. Fx6100 tabii ki eski ama rx 560 olsa ne fark eder aralarında 2 fps oynuyor Tamam Bf V online oynanmaz ama . bu sistemi alanda bir oyuna 400 tl vermesin bir zahmet. bf V Story oynanınca 0 kasma iddasınada girerim. Paran yoksa lol cs go pubg rainbow six siege için imzamdaki bilgisayar ile gayet rahat oyun oynuyorum. Fanatiklik tabii ki yapmıyorum. Şimdi ryzenim olsa çatur çutur oynardım takılırdım. Ama arkadaşın bahsettiği gibi fps düşüşü imkansız bu sistemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı