RX 560 ve G4560 Sistem Toplama

Egemen Mergen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem alacağım kasa ve hard disk zaten mevcut alacaklarım şöyle;

Bunları almak uygun olur mu?

En ucuz hangi sitedeyse oradan seçtim.

RX 560'ı 4GB mı almalıyım ve alacağım parçalara diğer parçalarla uyumlumudur?

Lütfen yardımcı olur musunuz ?

+

Eğer 4GB olanı alabiliyorsan tabii ki onu almalısın.

PSU olarak FSP 500 watt öneririm. 50 lira daha pahalıdır ama Dark'tam kat kat daha iyidir. Diğer parçalar iyi.

Depolama birimleri yok HDD, SSD vs. Daha sonra anakart 2133 MHZ, RAM 2400 MHZ eğer böyle alırsan RAM'ler 2133 MHZ de çalışır tam verim alamazsın. Ve RX 560 için o işlemcinin darboğaz yapacağını düşünüyorum. Düşük oyunlarda değil ama GTA 5, BF 1 zaten garanti darboğaz yapar. PSU'yu mümkünse daha kaliteli bir cihaz alınabilir. Veya siz bize bütçe verin biz halledebilirsek halledelim. ;)

Depolama birimleri yok HDD, SSD vs. Daha sonra anakart 2133 MHZ, RAM 2400 MHZ eğer böyle alırsan RAM'ler 2133 MHZ de çalışır tam verim alamazsın. Ve RX 560 için o işlemcinin darboğaz yapacağını düşünüyorum. Düşük oyunlarda değil ama GTA 5, BF 1 zaten garanti darboğaz yapar. PSU'yu mümkünse daha kaliteli bir cihaz alınabilir. Veya siz bize bütçe verin biz halledebilirsek halledelim. ;)
RX 570 ile G4560 GTA 5'te bile darboğaz yapmıyor. 560'ın yapacağını sanmıyorum.

Emin miyiz? BF1 Multiplayer bir deneyin isterseniz, alt limit-üst limit. ;)
Haklısınız, ama sadece bir oyunun bir kısmında darboğaz yapıyor diye darboğaz olur demek biraz fazla gibi. Sonuçta GTA 5'te bile darboğaz yapmıyor bu makina. GTA 5'te CPU kullanımı %80 %90 arasında.

Haklısınız, ama sadece bir oyunun bir kısmında darboğaz yapıyor diye darboğaz olur demek biraz fazla gibi. Sonuçta GTA 5'te bile darboğaz yapmıyor bu makina. GTA 5'te CPU kullanımı %80 %90 arasında.
Bir oyun değil en bilineni buydu sadece. Neyse siz devam edin zaten mesajımda "düşünüyorum" demiştim.
Bir oyun için onca oyunu heba etmek yanlış olmaz mı ?
İki yol var, birisi temiz güvenli ama uzun diğeri kısa ama riskli.
Hiç bir zaman pratikteki ile kağıt üzerindeki bir olmaz. Ama beni de ilgilendiren bir durum olmaz. Arkadaşlar Intel Türkiye yetkilileri maşallah.

Ve şu da var bu da son mesajımdır. İşlemciler silikonlardan üretilir yani yarı iletkendir, bunların üretilebilmesi için bu silikon belirli şekilde işlenir ve büyük bir yumak halini alır. Yalnız bu yumak tamamen yani %100 homojen değildir. Her işlemci aynı performansı vermeyebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı