Çözüldü RX 560 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
WattMan olayının tamamen donanımsal bir problem olduğu görüşündeyim. Mevcut kullandığım sistemimde sırasıyla RX570 ve 5500XT kullandığım dönemler bu hata ile hiç karşılaşmamışken 5600XT'e geçiş yaptım yapalı her gün muhakkak bir defa karşıma çıkıyor bu illet bela. Ve bazı arkadaşların dediği gibi bu sorun AMD kartı üreticilerin fütursuzca bu kartlara overclock yapıp piyasaya bu şekilde sunmalarından kaynaklı. Kart maksimum frekans ile çalışacağım diye bir tarafını yırtarken tam yırtılma anında bu hata oluşuyor ve oyundan atma, sistem resetleme gibi sonuçlar ortaya çıkıyor. Olası iki çözümden biri manuel ayarlamalar ile frekans ve voltaj değerini düzenleme, diğeri ise daha basit haliyle kartı performans Switch yerine silent Switch olarak kullanmak diye düşünüyorum. Şahsi çözümüm; manuel ayarlama işlerinde kendime güvenemediğim için kartı silent BIOS olarak kullanıyorum fakat hata devam ediyor.

Hocam son durum nedir nasıl çözerim? 2 gündür anlamsızca her 2/3 saatte bir bu sorunu yaşıyorum. RX560 ekran kartım daha 1 aylık. @temmuzz
Hocam son durum nedir nasıl çözerim? 2 gündür anlamsızca her 2/3 saatte bir bu sorunu yaşıyorum. RX560 ekran kartım daha 1 aylık. @temmuzz

Normalde yazılımsal olduğunu düşünüyordum. Arada bir nadiren yapması problem değil benim için. Fakat son 2 gündür sürekli bu hatayı almaya başladım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam 21.5.2 güncellemesinden sonra olmaya başladı. Şu an bu hatayı almamam için en iyi sürüm hangisidir acaba. Ayrıca ekran kartımda donanımsal bir problem olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Teşekkürler şimdiden.

İlk önce yazılımsal olarak gidelim. DDU ile kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.

Hocam bir daha yapmasını bekliyorum şimdi yaklaşık 1.5 saat CS:GO oynadım bir sorun oluşmadı. Ben bu tarz işlerden çok fazla anlamadığım için sanırsam uğraştırıcı bir şey. Kısaca birdaha yaparsa artık sabrım kalmayacak 🤣 o zaman yapacağım ben sizi takıldığım yerde etiketlerim yine ilginiz için sağ olun.

Hocam bir daha yapmasını bekliyorum şimdi yaklaşık 1.5 saat CS:GO oynadım bir sorun oluşmadı. Ben bu tarz işlerden çok fazla anlamadığım için sanırsam uğraştırıcı bir şey. Kısaca bir daha yaparsa artık sabrım kalmayacak 🤣 o zaman yapacağım ben sizi takıldığım yerde etiketlerim yine ilginiz için sağ olun.

Tamamdır. Sorun olmadığından emin olduğunuzda yazarsınız. Rica ederim.

Normalde yazılımsal olduğunu düşünüyordum. Arada bir nadiren yapması problem değil benim için. Fakat son 2 gündür sürekli bu hatayı almaya başladım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Pek çözümü yok illa ki oluyor. Sattım ben kartı konsola geçtim.

Hocam mesaj yazdığımdan beri açık bilgisayar CS:GO Technopat arasında dolanıyorum sürekli hala bir sorun olmadı.

Tamamdır. Sistemi bu akşama kadar test edin. Sorun olmazsa mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz mesajımın yanındaki tike basmanız yeterli yoksa rapor düğmesine basın çözüm olarak raporlayın.

@Er73748 hocam bende de WattMan hatası mı var? Ekran birden gidiyor ve reset atmadan düzelmiyor. Bazen de bilgisayar yavaşlıyor ve donuyor ekran gidiyor bazen de gitmiyor ama donuyor PC.

Yeniden başlayınca WattMan hatası vermiyorsa WattMan değildir. Yeni konu açarak sorabilirsiniz. Ayrıca @Spade427 sizin bir konunuz var. Ondan devam edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Tamamdır. Sistemi bu akşama kadar test edin. Sorun olmazsa mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz mesajımın yanındaki tike basmanız yeterli yoksa rapor düğmesine basın çözüm olarak raporlayın.

Yeniden başlayınca WattMan hatası vermiyorsa WattMan değildir. Yeni konu açarak sorabilirsiniz. Ayrıca @Spade427 sizin bir konunuz var. Ondan devam edebilirsiniz.

Evet hocam PC açılışta bildirim veriyor WattMan bildirimi diye. Endişe ettim hocam diğer parçalar bozuk mu diye yeni parçalar olduğu için. Teşekkürler.

Geri
Yukarı