RX 560 yerine ne alınabilir?

• Konuyu başlatan Neax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 1B

Neax

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,

2021 Eylül ayında kendime orta halli bir sistem kurmuş idim. Gayet memnun kalarak kullanıyorum ama ekran kartı bana bir tık düşük geldi. (Sürekli oyun oynuyorum yeni çıkacak oyunları da düşünürsek ekran kartı yetersiz kalır diye düşünüyorum.)

Sistemim şu şekilde;
Gigabyte B450M-S2H socket AM4 DDR4 Anakart.
Ryzen 5 1600 AF 3.2GHz işlemci.
Sapphire RX 560 4 GB GDDR5 ekran kartı.
DDR4 3200 MHz 16 GB RAM.
Aerocool 500 watt güç kaynağı.

Bu sistemde olan ekran kartını satıp üstüne biraz katarak 1660 almak istiyorum. Teknik bilgim olmadığı için bilgili kişilere de danışmak istedim. Acaba 1660 bu sisteme çok fazla mı kaçar? Ya da sizin önerebileceğiniz başka ekran kartları var mı? (Aslında aklıma ilk 1650 geldi ama sanırım oda şu anki kullandığım ekran kartına yakın bir performans veriyor.) Görüşlerinizi bekliyorum dostlar.
Kolay gelsin :)

Sıfır almayı düşünüyorum 6 bin TL MSI NVIDIA GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB 256 Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Ve hocam bir de şöyle bir site var darboğaz ile ilgili sizce değerler doğru mudur?
Link kabul etmiyor, site adı: PC builds darboğaz hesaplayıcısı.

O sitelere güvenmeyein. Onlara göre benim işlemcim kendi içindeki ekran kartına bile darboğaz yapıyor :) 2060S'e 6K vermeyin onun yerine RX6600 alın.

O sitelere güvenmeyein. Onlara göre benim işlemcim kendi içindeki ekran kartına bile darboğaz yapıyor :) 2060S'e 6K vermeyin onun yerine RX6600 alın.

Dediğiniz gibi RX6600'e baktım bu kart bile aslında beni tatmin etti lakin en ucuz fiyatı 5900 lira :D
Belki temiz 2. el bulursam daha uyguna alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı