RX 5600 XT format sonrası mavi ekran hataları

Edwin

Kilopat
Yer
İzmit
Merhabalar, formattan sonra Intel Maximum Performance programını 10 dakika çalıştırdıktan sonra durdurmam gerekti sonrasında programı kaldırdım. Daha sonra bilgisayarım donmaya ve art arda ekte attığım mavi ekran hatalarını vermeye başladı. Sorun nedir? Araştırdığım kadarı ile ekran kartıyla ilgili bir sorun olduğunu gördüm. Bundan 2-3 gün öncesinde de 2-3 defa elektrik kesintisi yaşadım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Ekran kartım: MSI RX 5600 XT Gaming X.

Minidump dosyası.

MSI yazılımlarını kaldır.
İşlemcine OC yapmışsın. Büyük ihtimalle bundan dolayı mavi ekran alıyorsun. İşlemcini varsayılan hızına getir.

MSI yazılımlarını kaldır.
İşlemcine OC yapmışsın. Büyük ihtimalle bundan dolayı mavi ekran alıyorsun. İşlemcini varsayılan hızına getir.
Sadece programı test için açtım fakat tamamlanmadan kapattım. Şu an HW Monitör üzerinden baktığım zaman 3.3ghz 3.8ghz aralığında geziyor bu da intel turbo boost kaynaklı sanırım fazla bir fikrim yok. Ekran kartıma furmark testi yaptım az önce bir sıkıntı çıkmadı sıcaklık değerlerinde. Şimdi HDD'yi söktüm onsuz kullanıyorum kitlenme vs. olacak mı diye bakalım.

İlk olarak söylenenin dışına çıkmayın. Daha önce sizin bu tür bir konuya bakmış mıydım?

BIOS güncelle. BIOS default yapıp kaydet.

MSI yazılımlarını, İntel sürücü bulucu ve yazılımlarını, Corsair, Vanguard kaldırın.

Klasör içindekileri silin:
C:\WINDOWS\temp\

İlk olarak söylenenin dışına çıkmayın. Daha önce sizin bu tür bir konuya bakmış mıydım?

BIOS güncelle. BIOS default yapıp kaydet.

MSI yazılımlarını, İntel sürücü bulucu ve yazılımlarını, Corsair, Vanguard kaldırın.

Klasör içindekileri silin:
C:\WINDOWS\temp\
Evet hocam ntoskernel.exe'den dolayı mavi ekran alıyordum o konuma bakmıştınız. O BIOS'u gördüm daha beta versiyonda o yüzden güncellemedim. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Hocam maalesef çok geç gördüm dün gece formatlayıp XMP kapalı bir şekilde ramleri Memtest86 testine soktum. Testte herhangi bir hata almadım. HD Tune ile HDD'yi teste soktum onda da bir sıkıntı çıkmadı. Prime95 ile yarım saat işlemciyi test ettim. Ayriyetten Intel'in Intel Diagnostic Tool yazılımıyla test ettim yine bir sıkıntı almadım. 20 dakika OCCT ile Power seçeneğinden PSU'yu test ettim yine bir hata almadım. Daha sonra kernelexe hatasına sebeb olduğu için klavyemin Alienware Command Center yazılımını kaldırdım. Anakart'ın MSI sitesinde gösterilen bütün sürücüleri kurdum. Şu an sadece XMP açık, AMD ekran kartı yazılımı, Razer Synapse, Dragon Center ve Valorant yüklü bir şekilde 10 saattir sorunsuz kullanıyorum.

Şu an sadece AMD ekran kartı yazılımı, Razer Synapse, Dragon Center ve Valorant yüklü bir şekilde 10 saattir sorunsuz kullanıyorum.
Sorun devam ederse dediklerimi eksiksiz yaparsın.

Geri
Yukarı