Format sonrası mavi ekran hataları

taylorx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir hafta kadar önce bilgisayarıma ufak birkaç upgrade yaptım. Ardından iki gün öncesinde bilgisayarımı temizlemek amacıyla format atmak istemiştim, format atarken bir hata yapıp yapmadığıma emin değilim ama formattan sonra bilgisayara driverlarımı kurmaya başladıktan sonra mavi ekran hatası aldım sonrasında tekrar driverları kurmaya çalıştım ama mavi ekran hatalarıyla karşılaştım ve hepsi birbirinden farklı hatalar. Ne yapmalıyım? Formattan önceki bir haftalık süreçte sadece bir kere mavi ekranla karşılaşmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel. Windows ve BIOS ile ilgili dediklerimi de yapın. Sonra sorunu tekrar yaşarsanız yeni minidump dosyalarını paylaşırsınız.

BIOS güncellemesini bir önceki versiyona aldım F51E, Windows güncellemesiyle ilgili bahsettiğiniz şey Windows Update bölümündeki güncellemeler ise orada güncel gözüküyorum, bilgisayarı kullandığımda yeni minidump dosyalarını atacağım.

• RAM'lere OC yaptınız mı?
  • Sürücüleri nasıl kurdunuz?
  • Windows ISO'sunu nereden aldınız?

RAM'lerde sadece XMP'yi açtım, Windows ISO'sunu kendi sitesinden aldım, sürücüleri Windows'un Update bölümünden otomatik şekilde yaptığını sanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkanı yok, o güncelsiniz dese bile güncelleme var. İsteğe bağlı güncelleştirmelerin altında "Windows 20H2 sürüm güncelleştirmesi" tarzı bir şey olacak. Onu yapın.

Bahsettiğiniz güncellemeyi dün yapmışım bilgisayarı açtığımdan beri 3-4 kere mavi ekran yedim minidump dosyalarını güncellememi ister misiniz?
İsteğe bağlı güncelleştirme başlığı altında başka bir güncelleme gözükmüyordu.
Eski sistemim üzerinden tekrar bir windows kurup, her şeyi windows tarafından ve güncel sürücüleri yükledikten sonra ddr4 sistemi tekrar yerleştirdim, sorun yüksek ihtimalle sürücülerden dolayıymış şu anlık çözüldü diyebiliriz yardımlarınız için teşekkürler.
Tekrar merhaba, mavi ekran sorunları tekrar başladı sorun yine aynı şekilde farklı bir kaç tane mavi ekran alıyorum işin garip yanı oyun içerisindeyken hiçbir şekilde mavi ekran almıyorum saatlerce oyun oynadığımda bir sıkıntı yok ama tarayıcıda gezerken ya da bilgisayarı normal kullanırken mavi ekran alıyorum. Acaba bir bakabilir misiniz?
Minidumpp yeni
Bahsettiğiniz güncellemeyi dün yapmışım bilgisayarı açtığımdan beri 3-4 kere mavi ekran yedim minidump dosyalarını güncellememi ister misiniz?
Eski sistemim üzerinden tekrar bir Windows kurup, her şeyi Windows tarafından ve güncel sürücüleri yükledikten sonra DDR4 sistemi tekrar yerleştirdim, sorun yüksek ihtimalle sürücülerden dolayıymış şu anlık çözüldü diyebiliriz yardımlarınız için teşekkürler.
Tekrar merhaba, mavi ekran sorunları tekrar başladı sorun yine aynı şekilde farklı birkaç tane mavi ekran alıyorum işin garip yanı oyun içerisindeyken hiçbir şekilde mavi ekran almıyorum saatlerce oyun oynadığımda bir sıkıntı yok ama tarayıcıda gezerken ya da bilgisayarı normal kullanırken mavi ekran alıyorum. Acaba bir bakabilir misiniz?
Minidump yeni
Eski sistemim üzerinden tekrar bir Windows kurup, her şeyi Windows tarafından ve güncel sürücüleri yükledikten sonra DDR4 sistemi tekrar yerleştirdim, sorun yüksek ihtimalle sürücülerden dolayıymış şu anlık çözüldü diyebiliriz yardımlarınız için teşekkürler.
Tekrar merhaba, mavi ekran sorunları tekrar başladı sorun yine aynı şekilde farklı birkaç tane mavi ekran alıyorum işin garip yanı oyun içerisindeyken hiçbir şekilde mavi ekran almıyorum saatlerce oyun oynadığımda bir sıkıntı yok ama tarayıcıda gezerken ya da bilgisayarı normal kullanırken mavi ekran alıyorum. Acaba bir bakabilir misiniz?
Minidumpp yeni

Dosya Ekleri

• güncell.png
    güncell.png
    99,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı