RX 5600 XT Fortnite FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Bunyaminttnnkk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16 GB CL16 3200Mhz Ram
Ekran kartı
Asus Gaming Series 3 AMD RX5600XT
Anakart
Asus B450M Dragon
İşlemci
Ryzen 5 3500 + Stok Fan
Arkadaşlar daha yeni Windows 11'den Windows 10'a geçiş yaptım fakat oyunda çok fazla drop yiyorum. Neden bilemiyorum, yardımcı olabilecek var mıdır? Ekran kartı sürümü olabilir diye düşünüyorum çünkü önceden de bu sorunu ekran kartı driveri ile çözmüştüm, eğer benimle aynı kartı kullanıp drop yemeyen varsa sürümünü paylaşabilir mi?

Bütün ayarlar Ultra ve tsr gibi tüm ayarlar da Ultra'da iken 75-85 FPS alıyorum.

Hocam siz bayağı iyi alıyorsunuz ben orta tsr görüş uzaklığı destansı ve kaplamalar yüksekte 140 falan alıyorum.

Hocam siz bayağı iyi alıyorsunuz ben orta tsr görüş uzaklığı destansı ve kaplamalar yüksekte 140 falan alıyorum.

Hocam biraz düzeldi fakat hala drop yiyorum.

Hocam biraz düzeldi fakat hala drop yiyorum.
DX 12'ye ilk alınca sistem bayağı RAM tüketmeye başlıyor. Önce bi 10 dakka falan oynayın. Sonra oyunu aç kapa yapıp deneyin.

Ayrıca DX12'de iken arka planda hiçbir uygulama falan açık olmasın, Bende 14 GB RAM yiyor oyun DX 12'de ama takılma yapmadığı için böyle kullanıyorum.

Hocam biliyorum en yenisini indirdim fakat bu en yenisini indirmek pek bir çözüm değil bazen en düşükte daha iyi oluyor.

DX 12'ye ilk alınca sistem bayağı RAM tüketmeye başlıyor. Önce bir 10 dakika falan oynayın. Sonra oyunu aç kapa yapıp deneyin.

Ayrıca DX12'de iken arka planda hiçbir uygulama falan açık olmasın, bende 14 GB RAM yiyor oyun DX 12'de ama takılma yapmadığı için böyle kullanıyorum.

Hocam doğru söylüyorsunuz fakat şu an bir şey fark ettim önceki ayarlarımla aynı yaptım fakat önceden iyi gözükmeyen grafik şu an çok güzel gözüküyor.

Geri
Yukarı