Çözüldü RX 5600 XT FurMark'ta 5965 puan alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lastx1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, acaba ekran kartımın FurMark sonucu düşük müdür? Bazı konularda bazı arkadaşların 6300 hatta daha üstünü aldığını gördüm. Birkaç farklı sürümde denedim fakat 6000'e bile çıkamadım. Ne yapmalıyım?

Ekran kartı: ASUS TUF 3 RX 5600 XT EVO.

furmark sonucu.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çekirdek hızları biraz yavaş, Afterburner üzerinden internette yazan maksiumum değerlere getirdiğinizde 6300 puanı rahatlıkla alacaksınızdır. Bu arada Afterburner'da internette yazan 14.000 Mem Clock'u 2'ye bölerek işleme alın, yani 14000 değil, 7000 yapın. (bu sadece mem clock için geçerli)
Çekirdek hızları biraz yavaş, Afterburner üzerinden internette yazan maksiumum değerlere getirdiğinizde 6300 puanı rahatlıkla alacaksınızdır. Bu arada Afterburner'da internette yazan 14.000 Mem Clock'u 2'ye bölerek işleme alın, yani 14000 değil, 7000 yapın. (bu sadece mem clock için geçerli)

Çözüm
Çekirdek hızları biraz yavaş, Afterburner üzerinden internette yazan maksiumum değerlere getirdiğinizde 6300 puanı rahatlıkla alacaksınızdır. Bu arada Afterburner'da internette yazan 14.000 mem Clock'u 2'ye bölerek işleme alın, yani 14000 değil, 7000 yapın. (bu sadece mem clock için geçerli)

Hocam teşekkürler fakat bir sorum olacak Afterburner'da Memory clock kısmı en fazla 1860'a kadar çıkıyor yani dediğinizi tam olarak anlayamadım biraz daha açıklar mısınız Memory clock kısmını.

Dosya Ekleri

• AFTERBURNER.PNG
    AFTERBURNER.PNG
    244,7 KB · Görüntüleme: 70
Normal değil gibime geldi 7000 MHz'e kadar destekliyor. Ayarlar ekran görüntüsündekilerle aynı iken bir test gerçekleştirin, sonuçları paylaşın.

Hocam teşekkürler bu sorunum çözüldü fakat bu değerleri overclock olmadan almam gerekmiyor mu çünkü overclock yapmayı çok istemiyorum.Ayrıca sizce bu yaptığımız FPS droplara faydalı olur mu? Kusura bakmayın çok fazla bilgim yok bu bilgisayarı aldığımdan beri araştırmaya başladım bu tarz konuları.

Dosya Ekleri

• FURMARK 2.PNG
    FURMARK 2.PNG
    22,8 KB · Görüntüleme: 86
Hocam teşekkürler bu sorunum çözüldü fakat bu değerleri overclock olmadan almam gerekmiyor mu çünkü overclock yapmayı çok istemiyorum.Ayrıca sizce bu yaptığımız FPS droplara faydalı olur mu? Kusura bakmayın çok fazla bilgim yok bu bilgisayarı aldığımdan beri araştırmaya başladım bu tarz konuları.
Hayır, maksimum olarak üretici destekliyor, OC değil de Turbo Boost diyelim biz ona. Eğer hiç Turbo frekansa çıkmak istemiyorsanız 2 Clock hızını da 6300 olana kadar indirebilirsiniz. Drop konusunda hiçbir fikrim yok ancak şu anki durumuyla oyunlarda FPS'iniz yükselir.

Hayır, maksimum olarak üretici destekliyor, OC değil de Turbo Boost diyelim biz ona. Eğer hiç Turbo frekansa çıkmak istemiyorsanız 2 Clock hızını da 6300 olana kadar indirebilirsiniz. Drop konusunda hiçbir fikrim yok ancak şu anki durumuyla oyunlarda FPS'iniz yükselir.
Sizin dediğiniz konuyla alakalı şöyle bir şey buldum orada anlatmışlar

Tekrar sağ olun teşekkür ederim peki yukarıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz memory clock'u arttırınca core clock kısmı hiç oynamama rağmen düştü onun hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Sizin dediğiniz konuyla alakalı şöyle bir şey buldum orada anlatmışlar

Tekrar sağ olun teşekkür ederim peki yukarıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz memory clock'u arttırınca core clock kısmı hiç oynamama rağmen düştü onun hakkında bir fikriniz var mı acaba?
Hayır, efektif frekans falan değil. 14000 MHz destekleyen RTX 2060'ımla 7000 MHz alabiliyorum.

Güç yetmemiş, ondan dolayı kendisi düşürmüş olabilir. Power Limit'i çok az arttırırsanız yükselir büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı