Xeon E5-2673 v3 RX 5700 XT FurMark'ta siyah ekrana giriyor

emrullahcakar

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2. el sistem topladım. 5700XT ekran kartı aldım 2. el. Kartı aldığımda yarım saat FurMark'ta yarım saat OCCT'de VRAM testi yaptık. Hiçbir sıkıntısı yoktu ama evde furmarka 2 dk dayanamıyor siyah ekran veriyor hemen. Kafayı yiyeceğim. Yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi olur. 3 farklı güç kaynağı ile denedim 3'ündede aynı sorun oldu. 500W 650W 2000W. 3'ündede 2. dakikaya girmeden ekran gidiyor FurMark'ta. Sessiz moda aldım 180W'a sabitledi kendisini ama yine aynı problem. Ne olur bilen anlayan biri varsa yardımcı olsun.

Aktif sistem özelliklerim:
Ekran kartı: XFX RX 5700 XT 8 GB.
Anakart: Machinist X99 g7.
İşlemci: Xeon E5-2673 v3.
RAM: 2x8GB 1600MHz ECC.
SSD: Samsung 256 GB.
Güç kaynağı: 2000W 80+.

Neden oluyor bu sorun lütfenyardım edin. 3 farklı güç kaynağı ile denedim.

Arkadaşlar 2. el sistem topladım. 5700XT ekran kartı aldım 2. el. Kartı aldığımda yarım saat FurMark'ta yarım saat OCCT'de VRAM testi yaptık. Hiçbir sıkıntısı yoktu ama evde furmarka 2 dk dayanamıyor siyah ekran veriyor hemen. Kafayı yiyeceğim. Yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi olur. 3 farklı güç kaynağı ile denedim 3'ündede aynı sorun oldu. 500W 650W 2000W. 3'ündede 2. dakikaya girmeden ekran gidiyor FurMark'ta. Sessiz moda aldım 180W'a sabitledi kendisini ama yine aynı problem. Ne olur bilen anlayan biri varsa yardımcı olsun.

Aktif sistem özelliklerim:
Ekran kartı: XFX RX 5700 XT 8 GB.
Anakart: Machinist X99 g7.
İşlemci: Xeon E5-2673 v3.
RAM: 2x8GB 1600MHz ECC.
SSD: Samsung 256 GB.
Güç kaynağı: 2000W 80+.

Neden oluyor bu sorun lütfenyardım edin. 3 farklı güç kaynağı ile denedim.

Fazla ısınmada kapanıyor içini açın temizleyip macun sürün tekrardan test yapın yine aynısını yapıyorsa tamirciye baktirmakta fayda var.

Komple açılın fanları islak mendille soğutma blogunu fırça ile temizleyin ekran kartını da öyle temizleyin macunu silip yeni sürün.

Fazla ısınmada kapanıyor içini açın temizleyip macun sürün tekrardan test yapın yine aynısını yapıyorsa tamirciye baktirmakta fayda var.

Komple açılın fanları islak mendille soğutma blogunu fırça ile temizleyin ekran kartını da öyle temizleyin macunu silip yeni sürün.

Isınma yok kart 62 derece. Ama kapanıyor yine.

Sistem kapanmıyor görüntü gidiyor. Anlayamıyorum sebebini.

Siz açın bakın macun kurumuş olabilir bazen ani ısınma yapabilir.

2 dakikada Max 62ye çıkıp bir anda 90a fırlayacak değilya. Sorun ısınmadan değil ondan eminim.

Tamam zaten ekran kartı da sorun olabilir içini açıp bakın yani çok zor değil eğer istemiyorsaniz iade edin.
İçi hiç açılmamış. İade edemem malesef.

2 dakikada Max 62ye çıkıp bir anda 90a fırlayacak değilya. Sorun ısınmadan değil ondan eminim.

O zaman iade edin bu kadar inatsaniz ikinci el almissa ya tamir ettireceksin ya da aldığı kişiyi arayacaksın.

İçi hiç açılmamış. İade edemem maalesef.

Hiç açılmamış ise kaç yıl kullanmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı