RX 5600 XT mining yaparken sıcaklık değerleri

Pharrow

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, yaklaşık 1 saattir bilgisayarımı ETH madenciliği için kullanmaya başladım fakat aldığım değerler pek tatmin etmedi. Sizce sıcaklık değerlerim sorun teşkil eder mi? Etmesi durumunda ne yapabilirim? Uygun sıcaklık değerleri nelerdir?

Dosya Ekleri

• ekran.PNG
    ekran.PNG
    132,4 KB · Görüntüleme: 52
Hocam yanlış yapıyorsunuz miningi, OC ayarlarını Afterburner ile yapacaksınız miner olarakta NBminer öneririm.

Açıkçası OC ayarı hakkında pek bilgim yok, internette de genelde bilmiyorsanız hiç dokunmayın diyorlar. Miner olarak lolMiner kullanıyorum

Bilmiyorsanız hiç dokunmayını dinliyorsunda stok ayarlarla mining mi yapıyorsun. Doğru oc ayarlarını bulup uygulamanız lazım. 67 Derece sağlıklı bir değer değil.

Bilmiyorsanız hiç dokunmayını dinliyorsunda stok ayarlarla mining mi yapıyorsun. Doğru oc ayarlarını bulup uygulamanız lazım. 67 Derece sağlıklı bir değer değil.
Peki ortalama sıcaklık değerleri kaç olması gerekiyor ona göre OC ayarları bakayım forumlardan.

Peki ortalama sıcaklık değerleri kaç olması gerekiyor ona göre OC ayarları bakayım forumlardan.
Öyle bir mantık yok. Sıcaklığı kendin manuel ayarlayacaksın. Yani fanı manuel ayarlayarak sıcaklığa merkez bankasının dolara ettiği gibi müdahale edeceksin.
Ben 52-54 aralığında tutuyorum genellikle.

Öyle bir mantık yok. Sıcaklığı kendin manuel ayarlayacaksın. Yani fanı manuel ayarlayarak sıcaklığa merkez bankasının dolara ettiği gibi müdahale edeceksin.
Ben 52-54 aralığında tutuyorum genellikle.

Fanı manuel olarak ayarladım, ortalama 55-60 arasında tutuyorum ben de, kazım hızı ise 38.40 mh civarı. Sanırım önemli olan kısım değerlerin stabil olması.

Fanı manuel olarak ayarladım, ortalama 55-60 arasında tutuyorum ben de, kazım hızı ise 38.40 mh civarı. Sanırım önemli olan kısım değerlerin stabil olması.
Hocam siz Radeon ile OC yapmayı deniyorsunuz o iş öyle olmaz girin internette Windows için 5600XT kartının mining OC ayarlını bakın Youtube'da binlerce video vardır kaç MH verip hangi OC ayarların kullanıp yaptıkları hakkında.

Hocam siz Radeon ile OC yapmayı deniyorsunuz o iş öyle olmaz girin internette Windows için 5600XT kartının mining OC ayarlını bakın Youtube'da binlerce video vardır kaç MH verip hangi OC ayarların kullanıp yaptıkları hakkında.
Uğraştım bayağı, ortalama 55-60 derecede çalışıp 40mh/s alıyorum

Geri
Yukarı