RX 5600 XT model seçimi

Daha dün RX 5500XT aldım marka seçimim XFX oldu, Sapphire kullanan arkadaşlarım da var ancak aynı oyunda aynı güç ayarlarında benim kartım onlarınkinden daha az sıcaktı. Ancak MSI kalitesini hiç bir şey geçemez.
Anladım Hocam teşekkür ederim. :) 2'ye düştü MSİ ya da XFX

3200TL civarına var. GameGaraj'a şu anda erişemiyorum ama orada vardı ve Zotac'ın da 2060'ı var. 3200TL.
Zotac Gaming GeForce RTX 2060 6GB OC 192Bit GDDR6 Fiyatı (hepsiburada.com)

HMM evet. Hiç Zotac markası aklıma gelmemişti. Bir de hocam ufak bir sorum olacak Zotac ekran kartlarının piyasa fiyatının altında olmasının sebebi nedir acaba performansı daha mı düşük?
Bak sana diyorum kesinlikle RTX2060 al aynı fiyata var ama illa AMD alacaksan XFX kullanıyorum ve fanı gürültülü MSI'da durum nedir bilmiyorum.
Tamam hocam düşüneceğim yardımlarınız için teşekkürler. 😇

HMM evet. Hiç Zotac markası aklıma gelmemişti. Bir de hocam ufak bir sorum olacak Zotac ekran kartlarının piyasa fiyatının altında olmasının sebebi nedir acaba performansı daha mı düşük?

ROG STRIX, Gaming X modelleri gibi amiral soğutmalara sahip değil giriş seviye bir model. Ama giriş seviye 2060 > 5600XT. Zira 5600XT kadar fazla driver sorunları yok. Oyunlarda aniden çökme, crash yemek gerçekten çok sinir bozucu.

Hayır, bunun sebebi kullanılan belleklerin markasının farklı olmasına kadar, malzeme kalitesi de fiyatı etkiler.

ROG STRIX, Gaming X modelleri gibi amiral soğutmalara sahip değil giriş seviye bir model. Ama giriş seviye 2060 > 5600XT. Zira 5600XT kadar fazla driver sorunları yok. Oyunlarda aniden çökme, crash yemek gerçekten çok sinir bozucu.

Anladım hocam şansımızı RTX'den yana kullanalım o zaman. Çok teşekkürler yardımlarınız için. 😇

O fiyata RTX 2060 varken 5600XT alınmaz.
@PanzerTR hocamda 5600XT var ve onlarca 5600XT sorun konuları var.

Bir de ASUS linki bozuk.
Spesifik sorun olduğunu düşünüyorum.

Asus TUF modeli çok başarılı bir model. Gerçekten Asus işini biliyor. Başta bir fırın attı sonra ROG rakibi bir kart verdi bize. Evo olan TUF tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı