RX 5600 XT - R3 3100 sistemde düşük FPS

rdvnslmz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 7700 XT - i5 12400F - DDR4 32GB RAM
Herkese merhaba, RX 5600 XT ile önceden yüksek FPS'ler alıyordum şu an 2.sistem olarak R3 3100 ile kullanıyorum ama başlarda Rust gibi oyunlarda FPS'ler iyiyken şimdi 30 FPS'ler alıyor çoğu oyunda ve öyle sorunu çözemedim.

Ne var ki işlemcide? R3 3300X ile RX 6600 kullanıyorum ben. 2060 gücünde değil mi o ekran kartı? R3 3100 güçsüz bir işlemci değil.
hocam rx 570 çıkartım rx 5600 xt aldım. acaba bios güncellemediğim için mi düşük fps alıyorum. çünkü ekran kartını çok fazla kullanmıyor oyunlar.
bu 2. sistem zaten hocam

Hocam senin hatan o ekran kartını Ryzen 3 3100'le kullanıyor olman...
Hocam bu 2. sistem zaten kardeşim kullanıyor. Rx 570 çıkartım Rx 5600 xt taktık. düşük fps ve ekran kartının az kullanım sebebini çözmeye çalışıyorum.

Güçlü diyorsanız o zaman güçlü oyunlarda %95 CPU değeriyle iyi oyunlar dilerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pek öyle gözükmüyor?

hocam rx 570 çıkartım rx 5600 xt aldım. acaba bios güncellemediğim için mi düşük fps alıyorum. çünkü ekran kartını çok fazla kullanmıyor oyunlar.
bu 2. sistem zaten hocam

Hocam bu 2. sistem zaten kardeşim kullanıyor. Rx 570 çıkartım Rx 5600 xt taktık. düşük fps ve ekran kartının az kullanım sebebini çözmeye çalışıyorum.
Oyun içi kullanımları ve grafikleri atar mısın? Çözünürlük ne birde kullandığın? Bir de diğer sistem bileşenlerin nedir?

bu 2. sistem zaten hocam

Sebebi kullandığınız işlemcinin rx 570 beslemesiyle her şey yolunda gidiyordu.
ama rx 5600 xt o işlemciyle fazla kendini gösteremez. %70 bile alsan öp başına koy.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pek öyle gözükmüyor?

Oyun içi kullanımları ve grafikleri atar mısın? Çözünürlük ne birde kullandığın? Bir de diğer sistem bileşenlerin nedir?
1920 1080 hocam çözünürlükler. oyunlarda ekran kartı %40 50 falan kullanıyor. işlemciye yük biniyor. ama bu normal değil. çünkü eski rx 570 ekran kartıyla aynı fpsleri vermesi mantıksız geldi bana.

1920 1080 hocam çözünürlükler. oyunlarda ekran kartı %40 50 falan kullanıyor. işlemciye yük biniyor. ama bu normal değil. çünkü eski rx 570 ekran kartıyla aynı fpsleri vermesi mantıksız geldi bana.
Zaten bazı kişilerin donanımları youtube videolarıyla değerlendirmesi çok saçma geliyor. Çoğunluğu aslını göstermiyor.

Geri
Yukarı