R3 3100 RX 6500 XT Valorant'ta düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Liqutr

Centipat
RAM
Neo Forza 2X8 16 GB CL15 3200 MHz
Ekran kartı
MSI RX 6500 XT
Anakart
MSI B450M PRO VDH MAX
İşlemci
Ryzen 3 3100
Herkese selam, R3 3100 RX 6500 XT sistemim Valorant'ta 130-150 FPS'lere düşüyor. Bu normal mi?

Hocam sizin bilgisayar dar boğaz yapıyor şimdi bi siteden hesapladım %19 civarı çıkıyor ve bu ciddi bir rakam ekran çözünürlüğünüzü yükselterek ekran kartına yük bindirebilirseniz eğer olmazsa işlemci değişmeniz lazım

Hocam sizin bilgisayar dar boğaz yapıyor şimdi bi siteden hesapladım %19 civarı çıkıyor ve bu ciddi bir rakam ekran çözünürlüğünüzü yükselterek ekran kartına yük bindirebilirseniz eğer olmazsa işlemci değişmeniz lazım
Bu siteler yanlış gösteriyor. O işlemci 2060 bile besler.

Hocam ara sıra 100e bile düşüyor.
Bayağı garip. 6. nesil intel işlemcimle ben bile 130-180 FPS arasını görüyordum. 🙂

MSI AFTERBURNER ile maçın bir bölümünü çekip YT'ye yükleyip burada paylaşabilir misiniz?

Hocam R3 3100 güçsüz bir işlemci değil RX 6500XT ise çok yüksek bir ekran kartı değil darboğaz yapması imkansız gibi bir şey.

Bu siteler yanlış gösteriyor. O işlemci 2060 bile besler.

Bayağı garip. 6. nesil Intel işlemcimle ben bile 130-180 FPS arasını görüyordum. 🙂

MSI Afterburner ile maçın bir bölümünü çekip YT'ye yükleyip burada paylaşabilir misiniz?

Çekerim birazdan hocam.

Hocam R3 3100 güçsüz bir işlemci değil RX 6500XT ise çok yüksek bir ekran kartı değil darboğaz yapması imkansız gibi bir şey.
Darboğaz yapması imkansız diyorsunuz ama fps düşük alıyorsunuz ozaman bunu anlamanın tek çaresi oyun içinde gpu ve cpu kullanım verilerine bakmanız lazım işlemci ekran kartından daha çok kullanılıyorsa ve ekran kartınız az kullanılıyorsa darboğazdan kaynaklıdır

Darboğaz yapması imkansız diyorsunuz ama fps düşük alıyorsunuz ozaman bunu anlamanın tek çaresi oyun içinde gpu ve cpu kullanım verilerine bakmanız lazım işlemci ekran kartından daha çok kullanılıyorsa ve ekran kartınız az kullanılıyorsa darboğazdan kaynaklıdır
Bunun için illahi gidip kullanımlara bakmaya gerek yok. İşlemcisi güçlü, 2060'a kadar kaldırabilir. Kağıt/testler üzerinde böyle bu.

Geri
Yukarı