RX 5600 XT sıcaklık değerleri

Fatihunal

Hectopat
Hepinize merhabalar. Ekran kartım RX 5600 XT Sapphire Pulse modeli. Ultra sistemi yoran oyunlarda ekran kartım 75 derece oluyor bu yaz aylarında normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda var aynı model. Kendisi 70'in üstünü pek görmediğini söyledi. Ama yine de 75 gayet iyi. Dilerseniz bir hava akışınızı kontrol edin veya bir fan profili tanımlayın. Yinede bir sorun yok.

Maksimum sıcaklık ise iyi bir değer bence.

Maksimum sıcaklık ise iyi bir değer bence.

Maksimum sıcaklık ya GTA 5'i Ultra ayarlarda oynayınca maksimum 75

Hepinize merhabalar. Ekran kartım RX 5600 XT Sapphire Pulse modeli. Ultra sistemi yoran oyunlarda ekran kartım 75 derece oluyor bu yaz aylarında normal midir?
Yaz sıcakları malum sistemler normalden daha sıcak çalışıyor. 75'i geçmiyorsa sıkıntı yok. Ama isterseniz v-sync açabilir veya kasa hava akışını kontrol edebilirsiniz.

Max sıcaklık ve anlık olarak görüyorsa sorun değil ama sürekli bu sıcaklıktaysa sanki biraz fazla gibi. Kasa hava akışı iyi mi? Ben de aynı modeli kullanıyorum 55-60 civarı geziyor. Çok uzun aoluklu oynayınca 65 civarları dolanıyor anlık 70 görüp geri geliyor.

Max sıcaklık ve anlık olarak görüyorsa sorun değil ama sürekli bu sıcaklıktaysa sanki biraz fazla gibi. Kasa hava akışı iyi mi? Ben de aynı modeli kullanıyorum 55-60 civarı geziyor. Çok uzun aoluklu oynayınca 65 civarları dolanıyor anlık 70 görüp geri geliyor.

Yok zaten LoL falan basit oyunlarda çıkmıyor o kadar ama bazı oyunları Ultra'da oynayınca o şekilde oluyor. Kasam ise Xigmatek Venom X

Bir tek RDR2, Metro Exodus, R6'da deneyebildim henüz aynı kartı. 70 dereceyi geçtiğini henüz görmedim fakat 75'de gayet iyi bir değer.

Yok zaten LoL falan basit oyunlarda çıkmıyor o kadar ama bazı oyunları Ultra'da oynayınca o şekilde oluyor. Kasam ise Xigmatek Venom X
Basit oyunları saymıyorum zaten aynen. Ben Silverstone Fara B1 kullanıyorum ekstradan bir fan daha taktım. Şu an memnunum kartımdan. Senin kartta hiç “sadece ağır oyunlarda” fanlardan veya kart civarından cızzlama sesi geliyoe mu acaba?

Geri
Yukarı