RX 5600 XT "Sinyal yok" hatası

yildiz114

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB cache soket am4.
Anakart: ASUS TUF Gaming B450M-PRO s AMD B450 AM4 DDR4 4400 MHz mATX.
Depolama: XPG Spectrix S40G RGB NVMe M.2 SSD.
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 siyah RAM.
Güç kaynağı: Corsair VS650 (2018) 650W 80+
Ekran kartı: Gigabyte AMD Radeon RX 5600 XT Gaming OC 6 GB 192Bit GDDR6 ekran kartı (GV-R56xtgaming-OC-6GD)

Sistemi 2 ay önce topladım ama sistemde sorun var. Bilgisayar ilk açılırken "sinyal yok" sorunu alıyorum. Sistem 3-4 defa aç-kapa yaptıktan görüntü geliyor. Boşta dururken kapanıyor, başka ekran kartıyla denediğimde sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ekran kartı sistedem uyumsuz mu acaba?

Bilgisayar açıldığında bios kısmına kadar ekran gelmeyip Windows açılınca geliyordu bende bir ara. Acaba sorun sizde de öyle olabilir mi? Yoksa komple mi gelmiyor

Bilgisayar açıldığında bios kısmına kadar ekran gelmeyip Windows açılınca geliyordu bende bir ara. Acaba sorun sizde de öyle olabilir mi? Yoksa komple mi gelmiyor
windows otutum açma kısmına kadar geliyor sonra siyah ekrana düşüyor no sinyal kısmına geçiyor.
@yildiz114 Goruntu vermiyor diye gönderirseniz, görüntü veriyor diye geri gönderirler. Siyah ekrana düşüyor diye yollayın 😁

Once dedigimi yapın ama, DDU ile driver kaldırın ve farklı driverlar ile deneyin.
DDU ile driverleri denerim geri dönüş yaparım bu bilgi verdiğin teşekkür ederim. 🙂

RX serisinde yaklaşık 1.5 devam eden bir sorundur. Eski sürücüleri yüklemeyi deneyin. Eğer hala hatayı alıyorsanız garantiye verin. Reddit gibi forumlara girerseniz birçok kişinin bu sorundan mağdur olduğunu görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı