RX 5600 XT Sistemde Coil Whine Sorunu

Exfatality

Hectopat
Sapphire olanını kullanıyorum ve Witcher 3'te ana lobide ekran kartından tiz bir ses geliyor.
Valorant girincede lobide ses geliyor ve her ikisinde de oyun girince ses yarı yarı yarıya azalıyor. GTA 5'te ses duyulmayacak kadar az geliyor. Teker teker test yaptım işlemciye yaptım, bir ses gelmedi. Ekran kartına yaptım, bir ses gelmedi. Bir de SSD'ye yaptım, ona da ses gelmedi. Sadece oyunlarda geliyor. CW olabilir mi bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire olanını kullanıyorum ve Witcher 3'te ana lobide ekran kartından tiz bir ses geliyor.
Valorant girincede lobide ses geliyor ve her ikisinde de oyun girince ses yarı yarı yarıya azalıyor. GTA 5'te ses duyulmayacak kadar az geliyor. Teker teker test yaptım işlemciye yaptım, bir ses gelmedi. Ekran kartına yaptım, bir ses gelmedi. Bir de SSD'ye yaptım, ona da ses gelmedi. Sadece oyunlarda geliyor. CW olabilir mi bu?

Hocam bende de var karttan ASUS versiyonu da hiçbir test yapmadım test linki atar mısınız nasıl yapılıyor.

Bende de Sapphire RX 5700 XT Nitro+ kart aynı şeyi yapıyor. Bazı oyunların ana menü, lobi ekranı veya yükleme ekranında FPS limitleme yapılmadığı için FPS aşırı yüksek seviyeye çıkıyor. Birkaç yüz hatta binler seviyesine çıktığında CW başlıyor. Bunu Euro Truck Simulator 2'de oturum açılıp ana menüye ulaşana kadar olan kısımda ve Wolfenstein II The New Colossus'un yükleme ekranında yaşıyorum.

Son gelen güncelleme sonrasında ETS 2 artık aşırı yüksek FPS vermemeye başladı. Diğer oyunlarda bunu engellemek için v-sync açılabilir. (Ya da Radeon Chill de kullanılabilir.) Bence bir mahsuru yok.

2020.09.22-01.01.png

Geri
Yukarı