RX 5600 XT sistemde V-Sync açılmalı mı?

AnyyOnes

Centipat
Daha fazla  
Oyunlarda V-Sync kapalı olarak kullanıyorum fakat geçen gün Beholder 2 oyununda 250-300 FPS alırken ekran kartı kendini aşırı zorluyordu, 50 derecenin üstüne çıkıyordu fakat V-Sync'i kapattığımda 75 FPS ve ekran kartı hiç zorlanmadan açıyordu. Peki Valorant veya PUBG gibi oyunlarda V-Sync açılmalı mı, ortalama 250 FPS alıyorum ekran kartına dikkat etmedim ama normal çalışıyordu.

Ekran kartı: AMD Radeon RX 5600 XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 derece çok iyi bir sıcaklık 50 derecede kartın zorlanmasının ihtimali yok, aslında yırtılan görüntüyü ve monitör Hz değerinden yüksek FPS alıp sistemi zorlamayı engellemek için açabilirsiniz V-Sync

Oyunlarda V-Sync kapalı olarak kullanıyorum fakat geçen gün Beholder 2 oyununda 250-300 FPS alırken ekran kartı kendini aşırı zorluyordu, 50 derecenin üstüne çıkıyordu fakat V-Sync'i kapattığımda 75 FPS ve ekran kartı hiç zorlanmadan açıyordu. Peki Valorant veya PUBG gibi oyunlarda V-Sync açılmalı mı, ortalama 250 FPS alıyorum ekran kartına dikkat etmedim ama normal çalışıyordu.

Ekran kartı: AMD Radeon RX 5600 XT.
İnput lag yapıcağı için pubg ve valorantda kapatılmalı bence.

V-Sync açınca droplar olabilir, anladığım kadarıyla monitörünüz 75 Hz. 80 FPS'e sabitleyip keyfinize bakabilirsiniz. Zaten 75 Hz üstünü göremeyeceğinizden kartın boşuna kendini yormasına gerek yok.

Geri
Yukarı