RX 5600 XT VBIOS güncellerken yeniden başlıyor

ze10x

Kilopat
ASUS'un TUF-3-RX 5600XT-O6G-Evo-Gaming ekran kartına sahibim. VBIOS güncellemesi atmak istiyorum, ilkini attım fakat sanırım zaten default olanı tekrar yüklemişim ama ben 12 Gbps'ten 14 Gbps'e çıkaran VBIOS'u atarken bilgisayar kendini yeniden başlatıyor, Radeon'dan kontrol ettim bir değişim olmamış. Bunu nasıl çözebilirim?

Çoğu oyunda saçma sapan FPS düşüşleri yaşıyorum, ekran kartını tam verimli kullanamadığımı düşünüyorum, her oyunda da optimizasyon sorunu olmayacağına göre ekran kartında bir sorun var demek ki, yani yazılımsal olarak. Donanımsal olarak hiçbir sıkıntısını görmedim, OCCT testlerinde 62 dereceyi geçmedi.
Sadece oyunlarda gerektiği kadar frekans ve VRAM kullanmadığını düşünüyorum.

Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.

ASUS'un TUF-3-RX 5600XT-O6G-Evo-Gaming ekran kartına sahibim. VBIOS güncellemesi atmak istiyorum, ilkini attım fakat sanırım zaten default olanı tekrar yüklemişim ama ben 12 Gbps'ten 14 Gbps'e çıkaran VBIOS'u atarken bilgisayar kendini yeniden başlatıyor, Radeon'dan kontrol ettim bir değişim olmamış. Bunu nasıl çözebilirim?

Çoğu oyunda saçma sapan FPS düşüşleri yaşıyorum, ekran kartını tam verimli kullanamadığımı düşünüyorum, her oyunda da optimizasyon sorunu olmayacağına göre ekran kartında bir sorun var demek ki, yani yazılımsal olarak. Donanımsal olarak hiçbir sıkıntısını görmedim, OCCT testlerinde 62 dereceyi geçmedi.
Sadece oyunlarda gerektiği kadar frekans ve VRAM kullanmadığını düşünüyorum.

Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.
Naptınız hocam son durum nedir? Bende güncellemeyi düşünüyorum

Birkaç tekrar denemeden sonra halloldu, atabilmiştim güncellemeyi. Daha stabil, daha kararlı çalışıyor diyebilirim.

Sadece alttakini mi güncellesem sence? Güncelledikten sonra boşta ciddi derecede bir sıcaklık artışı falan oldu mu? FPS artışı benim için çok önemli değil de bazı oyunlarda render sorunu tarzı bir şey yaşıyorum o yüzden vbiosunu güncellemek istiyorum.

Dosya Ekleri

• 1609395935340.png
    1609395935340.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 26
Alttaki önerilen, üstteki opsiyonel. Önce önerileni kur, çalışırsa onda kalsın, çalışmazsa opsiyoneli dene bir de. Bende üstteki birkaç kere reset attırdıktan sonra çalıştı, herhangi bir sorun da yaşatmadı.

Geri
Yukarı