RX 5600 XT ve Black Desert Online FPS düşmesi

urbast3r

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Sistemim:
RX 5600 XT.
Ryzen 5 3500X.
75Hz FreeSync monitör.
CL16 2x8 3000MHz RAM.
500GB SSD.

Black Desert Online oynarken GPU kullanımım %90+, işlemci kullanımım %50-60 arası ve hepsinin sıcaklıkları da normal şekilde seyrediyor. Ekran kartım için önerilen oyun ayarı yenileme modu. Yenileme modunada alsam, Low-mid-High fark etmiyor ( FreeSync açık 75FPS sabit oynuyorum ) canavarlara beceri kullandığım zaman anlamadığım bir şekilde FPS düşüşü yaşıyorum. Afterburner ile saatlerce ve günlerce değerleri kontrol ettim ve değerlerde hiçbir sorun yok. Baya belli edecek derece FPS düşüyor. Sizce buna sebep olabilecek şey ya da şeyler nelerdir? Arkadaşlarım 1050 Ti ile sabit FPS düşüşü yaşamadan oynarken onlarınkinden iyi bir sistemle neden böyle bir sorun yaşıyor olabilirim?

Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB. Ekran kartı var 77 FPS geçmiyor Black Desert oyunun da. Tamamen oyun ile alakalı bir durum. Diğer oyunlar da 200-300 FPS hatta bazen 400-500 FPS alıyorum. Ama gel gör ki Black desert da ne yaptıysam FPS artmadı. En düşük ayarlar da bile 65-77 arası gidip geliyor.

Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB. Ekran kartı var 77 FPS geçmiyor Black Desert oyunun da. Tamamen oyun ile alakalı bir durum. Diğer oyunlar da 200-300 FPS hatta bazen 400-500 FPS alıyorum. Ama gel gör ki Black Desert'da ne yaptıysam FPS artmadı. En düşük ayarlar da bile 65-77 arası gidip geliyor.

Kardes ayni sorunu yasiyorum. 2060 Super R5 3600 var oyunda FPS cok oynak yenileme modunsa 90 FPS aliyorum bir anda 60A dusuyor ve 0.5 saniyelik bir takilma oluyor daha sonra geri yukseliyor bu sehre girerke bazen mob keserken oluyor ve sinir bozucu bu sorunu yasamayanlarda var. Ayni sorunu pubgdede yasiyordum. CoD Warzone'da sikinti yoktu. Sorunu cozebilen var mı?

Kardes ayni sorunu yasiyorum. 2060 Super R5 3600 var oyunda FPS cok oynak yenileme modunsa 90 FPS aliyorum bir anda 60A dusuyor ve 0.5 saniyelik bir takilma oluyor daha sonra geri yukseliyor bu sehre girerke bazen mob keserken oluyor ve sinir bozucu bu sorunu yasamayanlarda var. Ayni sorunu pubgdede yasiyordum. CoD Warzone'da sikinti yoktu. Sorunu cozebilen var mı?
1595856424247.png

Msi afterburner ve RTSS indirip ayarları böyle yaparak dener misin?

Ben tamamen çözmedim ancak birazcık iyileşme oldu. Onuda şu şekilde yaptım; Mozaik döşeme ayarları oluyor ekran kartlarının. Benim mozaik döşeme ayarımı ekran kartım kendisi yapıyordu, bunu ben ekran kartı ayarlarını değilde uygulama ayarlarını kullan olarak değiştirdim. Şuan nadir yaşıyorum bu sorunu ama hala devam ediyor. Nvidia tarafındada mozaik ayarı olması gerekli. Sanırım bu sorun genel bir oyun tabanı kaynaklı. Sonuçta büyük bir MMORPG

Yeni konular

Geri
Yukarı