RX 5600 XT yeşil ekran hatası

muludag

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler ben İtopya'dan bir sistem aldım ve neredeyse hiç kullanmadan yeşil ekran hatası alıyorum. Kablolar veya monitör ile ilgili olmadığını anladım deneyerek. İtopya'nın servisine gönderdim sadece formatlayıp geri göndermişler ve sorun tabii ki çözülmedi, sizce nedeni nedir?
Sistem özellikleri şöyle:
Intel i5 10400F.
MSI RX 5600 XT ekran kartı.
2x8 3600 MHz RAM.
MSI B460M A PRO.
Burada mantıklı olan şey ekran kartının bozuk olması ya da RAM'ler ile işlemci vs. uyuşmazlığı diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi geceler.

Dosya Ekleri

• 400088200947_295919.jpg
    400088200947_295919.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 129
Forumu ilk defa kullanıyorum da kusura bakmayın yanlış oldu herhalde.

Sorun değil. Güncel sürücüyü kurmayı deneyin. DDU ile olan sürücüyü kaldırıp en güncel sürücüyü kurun.

Anlamadım. Sorunun çözümünü mü yazdınız? Yoksa çözüm mü arıyorsunuz? Sürücü ile alakalı olabilir belki.
Tüm sürücüleri ilk aldığım ve servise göndermeden önce guncellemiştim ve yine oluyordu. Başka kişilerde sanırım sorunun donanımsal olduğunu söylemişlerdi başka başlıklarda.

Arkadaşlar iyi geceler ben İtopya'dan bir sistem aldım ve neredeyse hiç kullanmadan yeşil ekran hatası alıyorum. Kablolar veya monitör ile ilgili olmadığını anladım deneyerek. İtopya'nın servisine gönderdim sadece formatlayıp geri göndermişler ve sorun tabii ki çözülmedi, sizce nedeni nedir?
Sistem özellikleri şöyle:
Intel i5 10400F.
MSI RX 5600 XT ekran kartı.
2x8 3600 MHz RAM.
MSI B460M A PRO.
Burada mantıklı olan şey ekran kartının bozuk olması ya da RAM'ler ile işlemci vs. uyuşmazlığı diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi geceler.

Hocam AMD'de olan 2 hatadan biri, birisi WattMan hatası diğeri bu. Driver güncellemek çözüyor diye biliyorum.

Tüm sürücüleri ilk aldığım ve servise göndermeden önce guncellemiştim ve yine oluyordu. Başka kişilerde sanırım sorunun donanımsal olduğunu söylemişlerdi başka başlıklarda.

Siz yine de DDU ile kaldırıp en güncel sürücüyü kurmayı deneyin.

Hocam AMD'de olan 2 hatadan biri, birisi WattMan hatası diğeri bu. Driver güncellemek çözüyor diye biliyorum.
Yani uzun süre sonra bir PC alayım dedim ve burnumdan geldi çözümü detaylı olarak bana anlatabilir misiniz instagram adresimi versem ?
Siz yine de DDU ile kaldırıp en güncel sürücüyü kurmayı deneyin.

Tamamdır teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı