RX 5600XT alınır mı?

BIOS güncellemesi model numarasına göre değil, P/N yani üretim parti numarasına göre kontrol ediliyor. Maalesef bu da sadece kutu üzerinde yazıyor. Şöyle diyeyim, çekinmenize gerek yok aslında çünkü Türkiye'ye gelen ilk üretimlerin çoğu satıldı, zaten çok fazla değildi. Yani piyasada olanların büyük çoğunluğu yeni gelen ve güncellenmiş ürünler.

Bununla ilgili bir sapphire de sorgulama ekranı olması gerekmiyor mu? Yoksa kullanıcılar aldıktan sonra V bios yazılımında güncelleme ekranın da mı bunu sorgulayıp ona göre ilerliyorlar.

Gerçi yine de şansa kalmış oluyor o şekilde.

Bununla ilgili bir sapphire de sorgulama ekranı olması gerekmiyor mu? Yoksa kullanıcılar aldıktan sonra V bios yazılımında güncelleme ekranın da mı bunu sorgulayıp ona göre ilerliyorlar.

Gerçi yine de şansa kalmış oluyor o şekilde.

Sapphire zaten sitesinde hangi P/N numaraları için güncelleme yayınladığını yazıyor. Yani güncellenmiş bir model aldıysanız zaten sorun yok bir şey yapmanız gerekmiyor, ilk üretim modelse de sitesinden BIOS güncelleme sunuyor. Olay bu kadar. Dediğim gibi şuan piyasada olan çoğu model güncel üretim zaten.

Alınabilir eğer aklında soru işaretleri varsa 2060 Super'de alabilirsin.
Geçen cuma 2530TL fiyata RTX 2060 aldık. Bence sen de indirim kovalayıp RTX 2060 alabilirsin. 5600XT ile alakalı birkaç sorun görmüştüm.

Valla i5 8500 ile 1080p darboğaz yapıyor diye okudum bazı yerlerde. Bende ilk başta o karta bakmıştım. Monitörümde Freesync özellikli olduğu için AMD tarafı işime geldi biraz. 5600XT'yi indirimde bulabilirsem alacağım sanırım. Hala araştırıyorum.

Valla i5 8500 ile 1080p darboğaz yapıyor diye okudum bazı yerlerde. Bende ilk başta o karta bakmıştım. Monitörümde Freesync özellikli olduğu için AMD tarafı işime geldi biraz. 5600XT'yi indirimde bulabilirsem alacağım sanırım. Hala araştırıyorum.
1000 Serisi ve üstü ekran kartlarında FreeSync monitörlerde G-Sync açabilirsiniz.

Alacağın kart büyük ihtimalle güncel şekilde gelir. Aynı Sapphire 5600XT bende de var çok araştırdım hangi modeli alsam diye ama hiç pişman değilim. RDR2'de GPU kullanımı %98'lerde ve sıcaklık 65-70'i hiç geçmiyor daha 70 derece görmedim. Fan hızını arttırsam büyük ihtimalle çok çok daha serin olur. Ayrıca söz konusu AMD GPU ise Sapphire kessinlikle ilk tercihlerdendir. Bir tek aynı fiyatlara bulursan Gaming X alman mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı