Sapphire RX 5600XT alınır mı?

mertvuuk

Centipat
Arkadaslar merhaba Sapphire RX 5600XT alınır mı sorusuna cevap arıyorum. İşlemci olarak Ryzen 3100 kullanacağım ve bir şeyi merak ediyorum. Güç bağlantıları kaç pin ben 6+2 inli alacagım ama başka cikar diye emin değilim. Isınma yok bu modelde ve indirimde alacagım. Yaklaşık 2200 TL civarında, yoksa direk 1660 Super mi alayim ama RX 5600XT daha performanslı diye duydum. Bir de bu ekran kartı kaç yıl dayanır sizce?

Arkadaslar merhaba Sapphire RX 5600XT alınır mı sorusuna cevap arıyorum. İşlemci olarak Ryzen 3100 kullanacağım ve bir şeyi merak ediyorum. Güç bağlantıları kaç pin ben 6+2 inli alacagım ama başka cikar diye emin değilim. Isınma yok bu modelde ve indirimde alacagım. Yaklaşık 2200 TL civarında, yoksa direk 1660 Super mi alayim ama RX 5600XT daha performanslı diye duydum. Bir de bu ekran kartı kaç yıl dayanır sizce?

1660 Super'i tokatlayan bir kart önerim bunu almanız. 6 yıl idareli kullanım yani grafik düşürme ile sorunsuz götürecektir.

AMD sorunlu bir marka açıkçası yazılım ve donanım sıkıntısı yaşamak istiyorsan al. Teknoloji şans işi ancak AMD'de bu sorunlar çok görünüyor. Kartın kaç sene gideceğini söylemeyin bence yüksek ayarlarda 2-3 sene.

AMD sorunlu bir marka açıkçası yazılım ve donanım sıkıntısı yaşamak istiyorsan al. Teknoloji şans işi ancak AMD'de bu sorunlar çok görünüyor. Kartın kaç sene gideceğini söylemeyin bence yüksek ayarlarda 2-3 sene.

Ayar kısarak dedim. AMD için bende sizin gibi düşünüyordum RX 5000 serisi emin olun sorunsuz hele ki Sapphire kartlar sizi üzmez ama NVIDIA'yı bayağı üzdü🤣.

Kendim aldım gayet memnunum piyasadaki her oyunu Ultra'da oynatıyor 1080P 2K olsun zaten videoları izleyerek görürsün alırken acele etmeni tavsiye etmiyorum İncehesap cuma akşamları indirim yapıyor ben oradan aldım 2000TL'ye bekle bakarsın tekrar aynı kartı indirime koyar.

1660S'in daha stabil bir kart olduğu biliniyor zaten ama AMD son Driver'larda sorunlarin cogunu halletti sayilir. Hala sorun yaşayan var mi derseniz var 5600XT ile ilgili konular aciliyor forumda guncel olarak. Karar size kalıyor bu noktada.

Yeni konular

Geri
Yukarı