RX 5600XT bilgisayar açılmıyor

expez

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, geçen ay topladığım PC'mde bir sorun oluştu özellikleri;
ASUS Prime B450M-A
Gigabyte RX 5600XT OC 6 GB.
Ryzen 5 2600.
8+8 16 GB DDR4 3200MHz G.Skill RAM.
256 GB M.2
1TB HDD.
500W PSU.
Toplam RGB'li kasa ile 8500'e mal oldu.
Sorun şu ki bilgisayar normal olarak çalışıyordu uyku moduna verdim ve bir daha açılmadı. Statik enerji için pili soktum taktım falan bir türlü sorun çözülmedi. RAM'leri ekran kartını silgi ile sildim çözülmedi, bütün fanlar Rbg'ler çalışıyor sadece fare ve klavyenin ışıkları yanmiyordu. Anakart üzerinden CMOS'u resetledim 2 pinli bir yer vardı arasına tornavida koyunca tekrar açınca, fare ve klavye geliyor F1 hatasi veriyor. BIOS'a girdikten sonra ne yaparsanız tekrar eski haline dönüyor ama direk boot menusunden M.2'yi seçip enterlersem bilgisayar açılıyor. Tekrar kapatınca ya da yeniden başlatınca falan aynı şeyi yapmam lazım. Pili değiştirdim pil sağlam, BIOS'unu guncelledim hala sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı başıma gelmişti anakartı söküp tamire götürmüştüm yeniden bios yazdılar çalıştı.Tabi dediğim son çare hdd yi çıkarıp açmayı denediniz mi ?

Aynısı başıma gelmişti anakartı söküp tamire götürmüştüm yeniden BIOS yazdılar çalıştı. Tabii dediğim son çare HDD'yi çıkarıp açmayı denediniz mi?

Denedim HDD'yi çıkarıp M.2 ile açmayı denedim yine aynı fare klavye ışığı yanmıyor CMOS'a reset atınca ilk bir defaya mahsus açılıyor BIOS'a giriyor oradan boot menusunden M.2'yi enterleyip acmazsan BIOS'ta F10 yapinca da acilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı