BIOS Update yaparken kapanan bilgisayar açılmıyor

Dostlar bilgisayarım açılmıyor.
Fan ışık falan çalışıyor ama monitöre ekran gelmiyor. BIOS Update yaparken bilgisayar kapandı bundan olabilir mi?
IMG-20200509-WA0009.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı geçen hafta başıma geldi MSI a320m-a pro max model anakartım bios güncellemesi sonrası bilgisayar açılmadı. Parçalara güç gidiyordu ancak görüntü gelmiyordu. Her şeyi denedim internette yazan ne varsa yaptım ama nafile. Şimdi serviste anakart...

Aynısı geçen hafta başıma geldi MSI A320M-A Pro Max model anakartım BIOS güncellemesi sonrası bilgisayar açılmadı. Parçalara güç gidiyordu ancak görüntü gelmiyordu. Her şeyi denedim internette yazan ne varsa yaptım ama nafile. Şimdi serviste anakart...

Ne oldu hocam düzeldi mi aynısı şu an benim başıma geldi eski APU sistemi taktım onla idare ediyorum.

Ne oldu hocam düzeldi mi aynısı şu an benim başıma geldi eski APU sistemi taktım onla idare ediyorum.

Ben servise yollayarak hallettim ama gerek yokmuş. Anakart üzerinde CMOS sıfırlamak için 2 pin bulunuyormuş 5-6 saniye kadar kısa devre yapınca sıfırlanıyormuş. Ben servise yolladıktan sonra öğrendim ama sen deneyebilirsin faydalı olacaktır. Pinler BIOS pilinin yakınlarındaydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben servise yollayarak hallettim ama gerek yokmuş. Anakart üzerinde CMOS sıfırlamak için 2 pin bulunuyormuş 5-6 saniye kadar kısa devre yapınca sıfırlanıyormuş. Ben servise yolladıktan sonra öğrendim ama sen deneyebilirsin faydalı olacaktır. Pinler BIOS pilinin yakınlarındaydı.
Ben ne yazmışım peki? :D
Bilgisayarın elektrik ile bağlantısını kestikten sonra Clear CMOS yapar mısın?

Anakart modelin nedir?

@Recep Baltaş

Geri
Yukarı