RX 5600XT BIOS sürümünü öğrenme

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
XFX Radeon 5600XT thicc II Pro ekran kartına sahibim. Sistemimi dün topladım. Gördüğünüz gibi 2 farklı fotoğraf var, 1. fotoğrafta ekran kartımın bellek hızları 1560-1750-1620 şeklinde. Yarım saat önce aldığım SS bu.

2. fotoğraftaki SS ise taze, fakat bu da bellek hızını 1375-1500-1560 şeklinde gösteriyor. Son 5600XT BIOS güncellemesindeki bellek hızları ilk fotoğraftaki gibi, yani 1560-1750-1620 MHz hız alarak güncellendi. Fakat ben bir kere bu hızları gördüm ve sonradan 1375-1500-1560 olarak değişti. Ekran kartımın kutusunda ise 14 Gbps version yazıyor, bu da ekran kartımın en son BIOS güncellemesiyle geldiği fikrini uyandırıyor. Gerçekten kafam karıştı, eski mi yeni mi BIOS sürümüne sahip miyim anlayamıyorum. Eğer her ihtimale karşı yüklersem son BIOS sürümünü, son sürüme zaten sahipsem ekran kartım zarar görebilir.

Ayrıca BIOS versiyonu numarası ise Tom's Hardware sitesindeki en güncel versiyon numarası olarak gözüküyor. Kafam karışık..

Hemen hemen tüm forumlarda paylaştım fakat soruma düzgün bir cevap bulamadım...

Dünden beri araştırmama rağmen internette de sorunumla alakalı olarak hiçbir konu/içerik bulamadım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 87
  • 2.png
    2.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 65
Bende aynı gpu nun saphire pulse modeli vardı ve kutunun üzerinde ürün seri no gibi bi şey yazıyordu . O numara ile saphire sitesinden hangi bios sürümü ile geldiğine bakmıştım ve 2 tane farklı saphire modelinin piyasaya sürüldüğünü ve bende güncel bios olduğunu öğrenip siteden güncelleme yapmamıştım.

XFX şirketi sitesinde böyle bir destek veriyormu bilmiyorum ama bir araştır derim.

Şu an BIOS Switch hangi tarafta bakabilir misiniz?
Daha demin BIOS güncellemesi yapmaya çalıştım. O yüzden Switch'i Power tarafına doğru çektim. İlk önce AMDVbFlash'dan BIOS'u yükledim, reset attım sıkıntı yoktu, hatta 1750 MHz görünüyordu bellek hızı. Ondan sonra flash.bat dosyasını açtım yine reset attım bu sefer görüntü gelmedi, soğuk terler atmaya başladım dedim aha gitti kart.. Sonra gücü kestim bir daha çalıştırdım çalıştı bu sefer. Şu anda BIOS Switch power tarafında değil değiştirdim. Bir daha açtım şu an 1500 MHz diye gözüküyor bellek hızı yani 12 GBPS. Sanırım hiçbir zaman BIOS güncellemesi yapamayacağım.

Daha demin BIOS güncellemesi yapmaya çalıştım. O yüzden Switch'i Power tarafına doğru çektim. İlk önce AMDVbFlash'dan BIOS'u yükledim, reset attım sıkıntı yoktu, hatta 1750 MHz görünüyordu bellek hızı. Ondan sonra flash.bat dosyasını açtım yine reset attım bu sefer görüntü gelmedi, soğuk terler atmaya başladım dedim aha gitti kart.. Sonra gücü kestim bir daha çalıştırdım çalıştı bu sefer. Şu anda BIOS Switch power tarafında değil değiştirdim. Bir daha açtım şu an 1500 MHz diye gözüküyor bellek hızı yani 12 GBPS. Sanırım hiçbir zaman BIOS güncellemesi yapamayacağım.
Korkmana gerek yok. Power tarafına çekip atacağım BIOS'u yüklersen düzelecektir. Ama yapmak istemiyorum dersen senin tercihin.

Korkmana gerek yok. Power tarafına çekip atacağım BIOS'u yüklersen düzelecektir. Ama yapmak istemiyorum dersen senin tercihin.
Bu arada tüm işlem AMDVbFlash üzerinden mi gerçekleşiyor? Bir videoda sadece bat dosyalarını açıp yapmışlardı
Buraya yükleyemiyorum dosyayı mail atabilirim isterseniz.
[email protected]
Buraya yükleyemiyorum dosyayı mail atabilirim isterseniz.
Ve hocam sorunumuz var, artık o switchi power tarafına çekip yeniden başlattığımda sinyal vermiyor. Bir şeyleri yanlış yaptım sanırım

Geri
Yukarı