RX 5600XT Kötü Grafik Sorunu

Victoria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bütün ayarlar en yüksekteyken biraz uzaktaki grafikler böyle görünüyor. SMAA 8x yapınca biraz düzeliyor ama hala bozukluklar oluyor. Sürücüleri kaldırıp, yükledim düzelmedi. Vsync açık-kapalı farketmiyor. Freesync açık.
Ekran Görüntüsü (52).png

Ekran Görüntüsü (53).png

Ekran Görüntüsü (48).png

Ekran Görüntüsü (54).png

CPU: AMD Ryzen 5 3600, Kasa: Corsair Carbide Series SPEC- Delta 550W 80+, RAM: GeIL 8x2GB Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16, MB: Gigabyte B450M S2H 3200mhz(OC), SSD: Kingston 480GB A400, HDD: Seagate Barracuda 1TB, GPU: Sapphire Radeon RX5600XT Pulse 6GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de var aynı sorun. Bütün ayarlar en yüksekte.Hatta NVIDIA ayarlarım bile kalite sekmesinde ön ayarlı olmasına rağmen orta mesafe ve uzak mesafedeki grafikler çamur gözüküyor. Bir türlü çözemedim şu problemi.

@Victoria daha önce de sordum muhteşem emojisisi attınız. Anlam veremedim. Kart garantiden döndü mü? Sorununuz çözüldü mü?
Cevap vermiştim ben sorduğunuzda. Kart değişimi yapıldı ama sorun hala çözülmedi.

Cevap vermiştim ben sorduğunuzda. Kart değişimi yapıldı ama sorun hala çözülmedi.

Bildirim gelmedi ya da ben göremedim. Ben de şansımı denemek istiyorum AMD ile baya bir postalaştık bana sorunun donanımsal olduğunu söylediler. Ben inatlaştım yazılımsal olduğu hakkında cevapları şu şekilde oldu:
Ekran görüntüsü 2020-10-17 191712.png

Asus da servis talebi oluşturmamı istedi.

Bildirim gelmedi ya da ben göremedim. Ben de şansımı denemek istiyorum AMD ile baya bir postalaştık bana sorunun donanımsal olduğunu söylediler. Ben inatlaştım yazılımsal olduğu hakkında cevapları şu şekilde oldu:Eki Görüntüle 705474

Asus da servis talebi oluşturmamı istedi.
Donanım kaynaklı olsa (ya da ben çok şanssızım) 3 farklı ekran kartı denedim çözülürdü. Yazılım kaynaklı desek tamamen aynı sistemi kullanan kişilerde bu sorun yok. Bir şey buna sebep oluyor ama hiç belirti vermiyor ki bulalım.
Aynı sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var. Farklı farklı sistemlerde bu sorunu yaşıyorlar. En son bir Discord kanalı açmışlar, ona katıldım. Bulana kadar rahat edemeyeceğiz. 😄

Donanım kaynaklı olsa (ya da ben çok şanssızım) 3 farklı ekran kartı denedim çözülürdü. Yazılım kaynaklı desek tamamen aynı sistemi kullanan kişilerde bu sorun yok. Bir şey buna sebep oluyor ama hiç belirti vermiyor ki bulalım.
Aynı sorunu yaşayan çok fazla kullanıcı var. Farklı farklı sistemlerde bu sorunu yaşıyorlar. En son bir Discord kanalı açmışlar, ona katıldım. Bulana kadar rahat edemeyeceğiz. 😄

Bu sorunu çözdünüz mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı