RX 5600XT Mining kazancı düşük

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, RX 5600XT ile mining yapıyorum.
Lakin son zamanlarda çok düşük günlük ödemeler alıyorum 16-21TL arası alıyorum,
Binance üzerinden kazım yapıyorum.
Benim gibi Binance üzerinden yapanlar da aşağı yukarı aynı ödemeleri mi alıyor?
1 ve 1.5 ay önce 25TL, 30TL alırdım o zamanlar Ethereum ne kadardı hatırlamıyorum ama ETH durumu ile mi alakalı yoksa ETH geliri mi kıstılar?
Eğer Binance üzerinden olduğu için gelir az ise bana başka havuz önerir misiniz 3-5 gün olduğunda çekim yapabileyim Max.
Binance her gün istediğim gibi çekim yapabiliyorum ondan dolayı tercih ettim Binance gibi ödeme yapabilen varsa gerçekten iyi olur.
Son olarak görselde gün içerisinde ki kazım gücünden bahsediyor bunlar da absürt bir şey var mı normal mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    206,1 KB · Görüntüleme: 94
Daha kesin yorum için daha ayrıntılı bakmak lazım, pek ayrıntılı bakmadım şahsen ama genel olarak BTC ve altcoinlerdeki düşüşten etkilenmiş olmanız oldukça yüksek.

Binance de fazla komisyon alıyor olabilir, belki farklı ve daha küçük bir poolda kazmanız daha verimli olur. Araştırıp teorik gelirleri karşılaştırabilirsiniz.

Ben genellikle pool araştırması yaparken aşağıdaki siteyi kullanırım. Belki beğenirsiniz.

Ethereum (ETH) Ethash | Mining Pools

ETH gas(işlem ücretleri) çok düştü ve zorluk arttı, o yüzden blok ödülü 3.5-4 ETH'den 2.1-2.2 ETH'e düştü. Bir de ETH fiyatı düştüğü için mining kazancı düşüyor.

Ne olacak peki 1 ay önce günde 80TL veriyordu o zaman ETH ne kadardı hiç dikkat etmedim?
Ne olacak derken? 1 ay önce bugün zorluk ne kadardı ETH ne kadardı bilemiyorum. 200 mh'li bir sistem ile 2 hafta önce günde 0.01 eth alırken şu an günde 0.048 eth alıyorum. Gelir düşüşünün ana sebebi artan zorluk.

Geri
Yukarı