RX 5600XT sistem çöküyor ve reset atana kadar düzelmiyor

YılmazSesi

Hectopat
Oyuna girdiğim an sistem çöküyor ve öylece kalıyor. Yeniden başlatmadan asla düzelmiyor. Sürücülerimin hepsi güncel. Sistem özelliklerim ve minidump dosyasınını aşağıya bırakıyorum.

Özellikler: R5 5600X CPU, RX 5600XT GPU, 16 GB RAM, B450M S2H MB, Cooler Master Elite V4 PSU.
Minidump: 062223-5250-01.dmp

Oyuna girdiğim an sistem çöküyor ve öylece kalıyor. Yeniden başlatmadan asla düzelmiyor. Sürücülerimin hepsi güncel. Sistem özelliklerim ve minidump dosyasınını aşağıya bırakıyorum.

Özellikler: R5 5600X CPU, RX 5600XT GPU, 16 GB RAM, B450M S2H MB, Cooler Master Elite V4 PSU.
Minidump: 062223-5250-01.dmp
İşlemci sicakligini çok dikkatli inceleyin hocam termal macun ve bakım yaptırabilirsiniz

2 saat önce değişim yaptım çökmeler ardı ardına geldi. Isınmadandır diye hem ekran kartının hem de işlemcinin macununu yeniledim. Normal de düzenli bakım yaparım ısınma konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum.

O zaman donanımsal bir sıkıntı olabilir garantisi varsa garanti yoksa PSU'dan başlayarak elemeye başlayabilirsiniz.

PSU testi yaptın değil mi OCCT de.
Bütün donanımları test ettim. Voltaj ve ısınmada bir problem göremedim. Ben sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bundan önce RX570 kullanıyordum. Böyle bir şey hiç ama hiç yaşamadım. Ama şuan ki karta geçiş yaptığım günden beri isyanlardayım. İlk başlarda sadece basit sorunlar vardı.

Geri
Yukarı