RX 5600XT sistemde donma sorunu ve Live kernel Event hatası

Vodnici

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem bileşenlerim şu şekilde;

Ryzen 5 3500X.
Sapphire Pulse RX 5600XT.
Adata Gammix D10 2x8 3000MHz.
Gigabyte B450M S2H.
High Power performance gd 600W 80+ Gold.
Samsung 860 EVO SSD.

Yaklaşık 3 4 aydır sistemimde oyun oynarken yük altında aniden monitörde görüntü donuyor, mouse klavye vb. kullanamıyorum. Sesler gelmeye devam ediyor, 15 20 saniye sonra da sesler gidiyor. Daha sonra siyah ekranda sinyal yok yazıyor. Eğer kendim reset atmazsam bu şekilde kalıyor. Önce PSU'dan şüphelenip yukarıda yazdığım PSU'yu satın aldım. Alalı daha 1 gün oldu ve yine aynı durumu yaşadım.
-Bütün sürücülerim ve BIOS'lar güncel.
-Sıcaklıklar GPU da Max 65, CPU da Max 60 ( hepsi normal )
-SSD'yi ve RAM'leri defalarca test ettim ve bütün sonuçlar normal.
-Defalarca OCCT ve FurMark testi denedim hiçbir şekilde reset, donma gibi problemler olmadı.
-Stres testlerinde donmayıp oyunlarda donuyor ve ardından livekernelevent 141 hatası alıyorum.
-HWiNFO ile bütün TDP değerlerini ve voltajlarını kontrol ettim her şey mükemmel şekilde çalışıyor.
-Windows 10 temiz kurulum yaptım.

Sorunun içinden çıkamaz hale geldim. Kasanın içini açıp tekme atacağım az kaldı. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba, sistem bileşenlerim şu şekilde;

Ryzen 5 3500X.
Sapphire Pulse RX 5600XT.
Adata Gammix D10 2x8 3000MHz.
Gigabyte B450M S2H.
High Power performance gd 600W 80+ Gold.
Samsung 860 EVO SSD.

Yaklaşık 3 4 aydır sistemimde oyun oynarken yük altında aniden monitörde görüntü donuyor, mouse klavye vb. kullanamıyorum. Sesler gelmeye devam ediyor, 15 20 saniye sonra da sesler gidiyor. Daha sonra siyah ekranda sinyal yok yazıyor. Eğer kendim reset atmazsam bu şekilde kalıyor. Önce PSU'dan şüphelenip yukarıda yazdığım PSU'yu satın aldım. Alalı daha 1 gün oldu ve yine aynı durumu yaşadım.
-Bütün sürücülerim ve BIOS'lar güncel.
-Sıcaklıklar GPU da Max 65, CPU da Max 60 ( hepsi normal )
-SSD'yi ve RAM'leri defalarca test ettim ve bütün sonuçlar normal.
-Defalarca OCCT ve FurMark testi denedim hiçbir şekilde reset, donma gibi problemler olmadı.
-Stres testlerinde donmayıp oyunlarda donuyor ve ardından livekernelevent 141 hatası alıyorum.
-HWiNFO ile bütün TDP değerlerini ve voltajlarını kontrol ettim her şey mükemmel şekilde çalışıyor.
-Windows 10 temiz kurulum yaptım.

Sorunun içinden çıkamaz hale geldim. Kasanın içini açıp tekme atacağım az kaldı. Yardımcı olur musunuz?

Hocam bir tamirciye götürdünüz mü? Götürdüyseniz ve bir hata yok dediyse önemli araçlarınızı ya da fotoğraf gibi ihtiyaçları yedekleyin ve tekrar bir format atmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı