RX 5600XT yerine RX 3050 alınır mı?

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Sapphire Pulse RX 5600XT ekran kartım var. Sistemim imzamda yazıyor. Bıktım usandım bu kartın WattMan hatalarından artık. Sizce bu kartı satıp o paraya 3050 alınır mı? Aklımda 2060 veya 2060 Super de var ama 3050 daha güncel diye 3050 düşünüyorum. Sırf AMD'nin driver sorunları yüzünden satıp o paraya NVIDIA alacağım. Siz olsanız hangisini alırdınız? Kafayı yemek üzereyim bu kart yüzünden. Denemediğim yol kalmadı hala WattMan hatası alıyorum. Oyundan atıp duruyor. NVIDIA'ya geçmek istiyorum. Ne yapmam gerekir sizden öneri bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba. Sapphire Pulse RX 5600XT ekran kartım var. Sistemim imzamda yazıyor. Bıktım usandım bu kartın WattMan hatalarından artık. Sizce bu kartı satıp o paraya 3050 alınır mı? Aklımda 2060 veya 2060 Super de var ama 3050 daha güncel diye 3050 düşünüyorum. Sırf AMD'nin driver sorunları yüzünden satıp o paraya NVIDIA alacağım. Siz olsanız hangisini alırdınız? Kafayı yemek üzereyim bu kart yüzünden. Denemediğim yol kalmadı hala WattMan hatası alıyorum. Oyundan atıp duruyor. NVIDIA'ya geçmek istiyorum. Ne yapmam gerekir sizden öneri bekliyorum.
Ben tükettiği enerjiye de bakarım. Kararımı buna göre veririm.

Ayni durumları yaşıyorum benim elimde RX 5600XT var elden çıkarabilirsem eğer kartı RTX 2060 alacağım direkt bıktım artık WattMan hatalarından yaptığınız en doğru karar bence 3050 yerine RTX 2060 alınır daha performanslı.

Çok ilginçtirki amd tarafında daha önce hiç sorun yaşamadım. 5700xt kullandın şuan da 6900xt kullanıyorum ve sorun yok. İki arkadaşım 5500xt aldı gene sorun yok. Teknoloji biraz şans işi gariptir ki 2070 ile çok sorun yaşamıştım ben de. Tavsiyem ekran kartını satacaksan bunu 3050 için yapma wattman sorunları ile ilgili çok konu okudum ama hepsi 5000 serisinde gibi görünüyordu. 6000 Serisinde sorun yaşayan çok bir kitleyle karşılaşmadım kartın sorunluysa değiştir ama tavsiyem 6.900tl'ye 6600xt alman, 3060 performansında bir kart ve wattman ile karşılaşacağını sanmıyorum.

Kesinlikle 3050 al AMD'den geçtim aşırı rahatladım dostum.

Hangi modelini aldınız hocam?
Ayni durumları yaşıyorum benim elimde RX 5600XT var elden çıkarabilirsem eğer kartı RTX 2060 alacağım direkt bıktım artık WattMan hatalarından yaptığınız en doğru karar bence 3050 yerine RTX 2060 alınır daha performanslı.

Aynen bende bıktım artık bu saçma sapan hatalardan. 10-20 FPS düşük almaya bile razıyım yeter ki sistem stabil çalışsın.
Çok ilginçtirki AMD tarafında daha önce hiç sorun yaşamadım. 5700XT kullandın şu an da 6900XT kullanıyorum ve sorun yok. İki arkadaşım 5500XT aldı gene sorun yok. Teknoloji biraz şans işi gariptir ki 2070 ile çok sorun yaşamıştım ben de. Tavsiyem ekran kartını satacaksan bunu 3050 için yapma WattMan sorunları ile ilgili çok konu okudum ama hepsi 5000 serisinde gibi görünüyordu. 6000 Serisinde sorun yaşayan çok bir kitleyle karşılaşmadım kartın sorunluysa değiştir ama tavsiyem 6.900TL'ye 6600XT alman, 3060 performansında bir kart ve WattMan ile karşılaşacağını sanmıyorum.

Hocam tavsiyeniz için teşekkürler fakat artık AMD ekran kartı alacağımı pek sanmıyorum.

Neden daha kötü bir karta geçesin ki? 5600 XT'den geçilecek NVIDIA kart en az RTX 3060 olmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı