RX 5600XT'de DLSS gibi bir teknoloji var mı?

FidelityFX denen teknoloji oyunda motor üzerinden yapılıyor, Cyberpunk 2077'de ve Ghostrunner'da çalılştırmıştım, Ghostrunner'da işe yararken Cyberpunk'ta hiç bir işe yaramadı, kısaca tam olarak tamamlanmış olan bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum, RX 570'te çalıştırdım.
Hocam daha yüksek kartlarda belki daha iyi sonuç veriyordur. Olabilir mi?

AMD DLSS rakibi teknolojisini bu ad altında sunacak bakalım kullanıcıya. Eğer başarılı ve kapsamlı bir teknoloji olursa çok avantajlı duruma gelebilir AMD.
Bende öyle düşünüyorum, çünkü RX 6000 serisi kartlar rakiplerinden saf güç bakımında daha üstün ama DLSS olaya girince dengeler değişiyor.

DLSS NVIDIA'ya özgü diye biliyorum. RTX kartlarda kullanabilirsiniz. Yanlışım varsa düzeltin.

"Gibi" ifadesini kullanmış zaten.
---
Bence bu sorun NVIDIA'nın çok cimri bir firma olmasından kaynaklanıyor, geliştirdikleri yazılımların hepsi kapalı kaynak ve NVIDIA'ya özel.

Öte yandan AMD'ye bakıldığında AMD açık kaynak yazılıma destek veren bir firma(GPUOpen), örnek vermek gerekirse Linux için açık kaynak sürücüleri bile var.(Evet, NVIDIA'nın da var ancak NVIDIA'nın sürücülerine NVIDIA destek sunmuyor ve sürücünün performansı çok düşük.) Diğer örnekler ise FidelityFX uygulamaları AMD'nin teknolojisi olmasına rağmen diğer kartlarda da kullanabilmeniz ve Intel işlemcilerin ve NVIDIA GPU'ların Smart Access Memory kullanabilmeleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı