RX 560'taki WattMan, siyah ekran sorunlarının çözümü var mı?

ekrtszx

Decapat
Merhaba, yakın zamanda yeni bir giriş seviyesi sitem toplayacağım. RX560'ta böyle sorunlar varmış. Çözümü var mı? Ona göre sistemimi şekillendireceğim.

Hocam watman hatası sadece ekran kartina bağlı değil. RAM, işlemci...
Yani seçim sizin.
Hata alırsanız Technopat olarak arkanızdayız.

Kırsal bir bölgede yaşıyorum haliyle PC ile ilgili dükkan yok o yüzden garanti sıkıntısı olmasın diye öyle dedim.
Yani seçim sizin.

Hocam araştırdım APU'larda bu hata yokmuş ilk önce APU alacağım sonra iyi bir ekran kartı ile upragrade ediceğim (min 1060)

Son düzenleme:
Ben sadece yazılımsal zannediyordum o zaman iş GT 1030'a kaldı alacağım sistemde 150+ FPS alıyor. Bir de NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlar yaparsam 200+ FPS alıcağıma inanıyorum.
GT 1030 ile RX 560 arasında dağlar kadar fark var. Sadece oyun amaçlı alacaksanız sırf bu hatalar için daha düşük FPS değerleri veren GT 1030 almayın derim. Bu hatalar yüzünden (WattMan, siyah ekran) RX 590 ekran kartımı kırma noktasına kadar gelen birisi olarak söylüyorum bunu. :) Fakat uzun uğraşlar sonucu ben bu hataları çözdüm ancak kesin çözüm diyeceğim bir yöntem de yok maalesef. Aslında burada hiçbir ürünü tamamen sorunlu ya da tamamen sorunsuz diye önermek çok yanlış olur. Yine dediğim gibi sonuçta teknoloji biraz da şans işidir. Sonuç olarak hangisi içinize siniyorsa onu alın. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.
Hocam Watman hatası sadece ekran kartina bağlı değil. Ram, işlemci...
Yani seçim sizin.
Aynen donanımsal olarak demenin sebebi buydu aslında. Konu sahibi yanlış anladı sanırım. Ama donanımsal olarak ekran kartından da olabiliyor fakat yine de dediğim gibi WattMan hatasını aldığınız vakit neyin sebep olduğunu bulmak zor olduğu için ben genelde bu hatayı alan arkadaşlara yazılımsal açıdan çözüm yöntemlerinden başlamasını tavsiye ediyorum. Hiçbir yazılımsal çözüm işe yaramaz ise o zaman sorunu donanımsal açıdan arayabilirler diye düşünüyorum.

GT 1030 ile RX 560 arasında dağlar kadar fark var. Sadece oyun amaçlı alacaksanız sırf bu hatalar için daha düşük FPS değerleri veren GT 1030 almayın derim. Bu hatalar yüzünden (WattMan, siyah ekran) RX 590 ekran kartımı kırma noktasına kadar gelen birisi olarak söylüyorum bunu. :) fakat uzun uğraşlar sonucu ben bu hataları çözdüm ancak kesin çözüm diyeceğim bir yöntem de yok maalesef. Aslında burada hiçbir ürünü tamamen sorunlu ya da tamamen sorunsuz diye önermek çok yanlış olur. Yine dediğim gibi sonuçta teknoloji biraz da şans işidir. Sonuç olarak hangisi içinize siniyorsa onu alın. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Aynen donanımsal olarak demenin sebebi buydu aslında. Konu sahibi yanlış anladı sanırım. Ama donanımsal olarak ekran kartından da olabiliyor fakat yine de dediğim gibi WattMan hatasını aldığınız vakit neyin sebep olduğunu bulmak zor olduğu için ben genelde bu hatayı alan arkadaşlara yazılımsal açıdan çözüm yöntemlerinden başlamasını tavsiye ediyorum. Hiçbir yazılımsal çözüm işe yaramaz ise o zaman sorunu donanımsal açıdan arayabilirler diye düşünüyorum.

Ben ekran kartı ağırlıklı anladım k.b yazılımsal olanlar genellikle driver ile alakalı zaten internette driver çözümlerinden daha çok ne varki o zaman konuyu kapatacağım da nasıl kapatılacığını bilmiyorum :D
GT 1030 ile RX 560 arasında dağlar kadar fark var. Sadece oyun amaçlı alacaksanız sırf bu hatalar için daha düşük FPS değerleri veren GT 1030 almayın derim. Bu hatalar yüzünden (WattMan, siyah ekran) RX 590 ekran kartımı kırma noktasına kadar gelen birisi olarak söylüyorum bunu. :) fakat uzun uğraşlar sonucu ben bu hataları çözdüm ancak kesin çözüm diyeceğim bir yöntem de yok maalesef. Aslında burada hiçbir ürünü tamamen sorunlu ya da tamamen sorunsuz diye önermek çok yanlış olur. Yine dediğim gibi sonuçta teknoloji biraz da şans işidir. Sonuç olarak hangisi içinize siniyorsa onu alın. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Yani seçim sizin.

Son bir sorum olacak RX 550 alsam olur mu en az RX 550 de görünüyor.
Çözümü bulunur elbet. RX 560 almanızı önermem. 1050 Ti gibi kartlara yönelin.

GT 1030 RX 560'a göre düşük bir kart tavsiye etmem.

Son düzenleme:

Biraz araştırdığınız taktirde bütün modellerde bu hataların olma olasılığını görebilirsiniz. En az veya en çok şu modelde yaşanıyor diye ayrım yapmamak lazım. Benim tavsiyem RX 560 alacak durumunuz var ise diğer modeller olan GT 1030 ve RX 550 almamanız olacaktır. Fakat son karar sizin. Hangisi içinize siniyorsa onu tercih edin.

Biraz araştırdığınız taktirde bütün modellerde bu hataların olma olasılığını görebilirsiniz. En az veya en çok şu modelde yaşanıyor diye ayrım yapmamak lazım. Benim tavsiyem RX 560 alacak durumunuz var ise diğer modeller olan GT 1030 ve RX 550 almamanız olacaktır. Fakat son karar sizin. Hangisi içinize siniyorsa onu tercih edin.

O zaman APU sistem alayım eğer sorunlar giderse direk RX 570 alayım. Zaten 2200G'nin oyunlarda verdiği değerler tatmin edici.

Yeni konular

Geri
Yukarı