RX 570 1000 TL olamaz mı?

2020 Mart ayında bilgisayar toplayan birini gördüm forumda 4500TL bütçeye MSİ GAMİNG 1660 Tİ kullanıyordu ve fiyatı 1800TL idi. Şuan 2800TL.
Şubat Mart Nisan ayında fıldır fıldır ekran kartı arıyordum ve o zamanlar kur zaten yüksekti bu fiyata nereden bulmuş olabilir asus dual 1660ti ben 1895 TL'ye aldım imrendim şuan :D

@Enterprise_1071
Tek fanı bozuk aldım. Bir de Armor model. Bileşenleri bayağı kalitesiz ve heatsink kendini soğutamıyor. :D

İkinci bir sistem topluyorum, aklımda daha düşük kartlar vardı ancak adamın sattığını görünce direkt aldım. O fan 30-40 liraya bulunabiliyor ki onun yerine kasa fanı taksan yine iş görür. Adam pek bilgili değildi dedi ki ısınıyor o yüzden satıyorum. :D

seni bıraksak 1000 liraya sistem toplarsın... Valla helal olsun. güle güle kullan usta tamir edip sat olmadı. Ben sıfırı 1400 lira olan kartı letgoda 1999 lira gördüğümden beri şey yapmıyorum...

@Enterprise_1071
İşin sırrı yeni ilanlara bakmakta hocam. Biz görmüyoruz çünkü hemen satılıyorlar. Geçenlerde 80 liraya Get R3 1200 satıyordu biri. :D
Bu arada evet, 1000 liraya i3-4160 RX570 sistem toplamışlığım var. :D
İşin aslı sadece Sahibinden'e Letgo'ya bakmak değil aslında. Mesela ben bir Whatsapp grubundayım PC parça alım satım diye. Adamlar 0 Pulse RX570'i 800 liraya satıyor. Bir de adamlar sağlam güvenilir. Söylemediler ancak tahminimce yurt dışından toplu olarak alıyorlar ürünleri.

@Enterprise_1071
İşin sırrı yeni ilanlara bakmakta hocam. Biz görmüyoruz çünkü hemen satılıyorlar. Geçenlerde 80 liraya Get R3 1200 satıyordu biri. :D
Bu arada evet, 1000 liraya i3-4160 RX570 sistem toplamışlığım var. :D
İşin aslı sadece Sahibinden'e Letgo'ya bakmak değil aslında. Mesela ben bir Whatsapp grubundayım PC parça alım satım diye. Adamlar 0 Pulse RX570'i 800 liraya satıyor. Bir de adamlar sağlam güvenilir. Söylemediler ancak tahminimce yurt dışından toplu olarak alıyorlar ürünleri.

Hay maşallah ben bir kaç ay sonra inşallah pc toplayacağım allah için iletişim kuralım :D gtx 1050 var bende laptop gına gelmiş vaziyette :D rx480 8gb uçurur beni... işlemcimin sadece intel olması peşindeyim tasarım programları kullandığım için :D

Asus Rog Strix RX 570 4 GB OC İtopya'dan indirimle 840 liraya almıştım.
Şu an görsem ne yapar ne eder alırım.
Rog Strix modeli RX570'te iyi değil ki. Ne backplate var ne VRAM soğutması.

Nitro+ ise fiyatına göre gerçekten muhteşem bir model. Soğutması olsun overclock performansı olsun on numara kart. Pulse modeli ise Nitro+'ın aksine biraz daha küçük bir heatsink barındırıyor ve Nitro+ da olan overclock için ayrılmış ekstra 6 pin girişi yok. Yine de çok güzel bir model.

Ben bugün 500 liraya aldım bu arada RX570. :) Elimde var ama olsun. :D
Bu nasıl anlatış? Kartı daha çok alasım geldi. :D
Sapphire Pulse RX570 4 GB modelini 740 liraya aldım 2 aya yakın oluyor :D.
Nereden? :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı