RX 570 2300 TL'ye alınır mı?

Mustafa1421

Centipat
Daha fazla  
2. el RX 570 2300 TL'ye, buldum sizce 2. el RX 570 almali miyim, yoksa sıfır daha düşük bir ekran kartı almalı mıyım?

Şu anki sistem özelliklerim;
İşlemcim: i5 9400F.
Ekran kartım: GT 740 Ti.
RAM: CorsaircMW16GX4M2C3200C16
2x8.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıldır RX 570 Nitro kullanıcısıyım bende 2. el 900TL'ye almıştım gerekli tüm testleri yapıp iyice gözden geçirirseniz sizi üzmez şu ana kadar driver sorunları hariç sorun çıkartmadı Drive sorunu dediğimde WattMan hatası AMD kartların sorunu bu fakat 1 yıldır hiç karşılaşmadım sanırım çözdüler.
Testlerini nasıl yaptın onu söyleyebilirmisin?

FurMark testi yaptırdım yaklaşık 1 saat kadar çıktığı sıcaklıklar normal mi 1 saat sonunda performansta düşüşler var mı vs. daha sonra ekran kartını detaylıca inceledim soğutma bloğunda oksitlenme var mı fanları düzgün dönüyor mu bu tür şeyler.

FurMark testi yaptırdım yaklaşık 1 saat kadar çıktığı sıcaklıklar normal mi 1 saat sonunda performansta düşüşler var mı vs. daha sonra ekran kartını detaylıca inceledim soğutma bloğunda oksitlenme var mı fanları düzgün dönüyor mu bu tür şeyler.
Testleri aldıktan sonramı yaptın? Yoksa aldığın yere bir bilgisayar götürüp test edipmi aldın?

Elimde ekran kartı var zaten ama gt 740 baya eski bir kart yükseltmek için sormuştum

4gb hali orda gidince nasıl test edebilirim önerin varmı
5 dakikalık bir FurMark testi yap. Sıcaklıklarını kontrol et, fanları kontrol et dönüyor mu veya gürültü var mı diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mantıklı bir seçenek gibi duruyor. Ama ileriye dönük düşünüyorsanız ve bir şekilde bütçe arttırırsanız RX 5500XT,5600 veya RTX 3050 alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mantıklı bir seçenek gibi duruyor. Ama ileriye dönük düşünüyorsanız ve bir şekilde bütçe arttırırsanız RX 5500XT,5600 veya RTX 3050 alabilirsiniz.
İşlemcim i5 9400f rtx 3050yi besleyebilirmi?

Geri
Yukarı