Çözüldü RX 570 4 GB ekran kartı Exper ActionDex 188 kasaya sığar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Flowerr911

Centipat
Daha fazla  
Şu anki sistemimde işlemci olarak i5-4460, ekran kartı olarak AMD Radeon HD8350 var. Evet biliyorum çok darboğaz yapıyor, 10 yıllık sistem. Geçen hafta bilgisayarın parçalarına performans testi yaptım ve sadece ekran kartımın sıkıntılı olduğunu gördüm. Ben de yeni ekran kartı alayım dedim, 2 gün sonra bozuldu. Onun yerine RX 570 alacağım 4 GB. Darboğaz oranı da bana göre düşük %20 gibi bir şeydi. Ama bu kart kasama sığacak mı bilmiyorum. Kasam Exper ActionDex 188.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasa dıştan 35cm. İçeriden 23cm ölçtüğümde hard diske 4cm civarında bir fazlalık geliyor. Hard disk yuvalarını sökme gibi bir ihtimalim var mı? Varsa hard diski nereye koyacağım.
Sökemezsin yuvayı perçinlidir o. HDD’yi söküp en aşağıdaki kısma tak o yuvada. O zaman kurtarır.

Yani sen içten ölçtün ve HDD ye değiyor mu yoksa 4CM pay mı kalıyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-08-23-53-07-687_com.sahibinden.png
    Screenshot_2024-02-08-23-53-07-687_com.sahibinden.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 21
Sendeki HD8350 168mm uzunluğunda diyor tek fanlı model ise senin kasandaki. Bu almak istediğin kart ise 232mm diyor. Arada 64mm fark var. Çok büyük ihtimal sığar. PCI Slotundan bi ölç istersen garanti olsun diye.

Sendeki HD8350 168mm uzunluğunda diyor tek fanlı model ise senin kasandaki. Bu almak istediğin kart ise 232mm diyor. Arada 64mm fark var. Çok büyük ihtimal sığar. PCI slotundan bir ölç istersen garanti olsun diye.

Kartın internetteki görsellerine bakıyorum da fan olması gereken yerde aralıkli bir plastik var. Fan mı değil mi bilmiyorum. Eğer fan ise dediğiniz doğrudur tek fanlı.

Alacağın kart elindeki karttan 8 cm daha uzun. Kasanın içinden de ölç garanti olsun ama sığar diye düşünüyorum. Ekran kartının arka demiri var ya, oraya denk gelen kısımdan ölçü al kasanın içerisinden. İnternette senin kasanın ölçülerini bulamadım çünkü.

Geri
Yukarı