RX 570 6 pin eksik sorun olur mu?

barisboz

Centipat
Arkadaşlar, durum şudur ki ekran kartı 6'lı pini PSU'da eksik bende bu eksikliği araştırdım. Şöyle bir dönüştürücü ile bağladım acaba sorun olur mu? Olursa ne gibi bir şey olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_0986.JPG
    IMG_0986.JPG
    1,8 MB · Görüntüleme: 90
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    18,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
O dönüştürücüyü kullanmak çok riskli. 😨 6 pin yuvayı boş bıraksan daha iyi olur hocam çünkü mecburi değil, o kart tek 8 pin ile sorunsuz çalışır.

Sorun olur. Kablo yanabilir.
Mesaja ek olarak yazıyorum. Kablo kalitesizse yanma sorunu yaşarsın. Kartın ek 6 pini OC için olduğundan OC yapmadığın sürece ya da kaliteli kabloyla OC yaptığın sürece sorun olmaz. Ama kablo kalitesiz ise OC yapsanda yapmasan da yanma ihtimali var. Donanımlarına zarar gelmemesi açısından en iyisi ya PSU değiştirmek ya da kaliteli kablo kullanmak.

6 pin girişi hiç bağlamasan da olurdu. Bir sorun olmaz aylarca tek 6 pin isteyen kartı onunla kullandım.

Kablo yanması kalitesiz PSU ile alakalı. Bu aparatlar genelde kalitesiz ucuz cihazlar ile kullanıldığı için şikayet fazla. Dönüştürücü ile ilgili bir sorun değil. Çok dandik bir dönüştürücü ise bilemem tabi 😀

Dediğim gibi o kabloyu komple söksen de 8 pin ile çalışır o kart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı