RX 570 overclock zararı olur mu?

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Arkadaşlar RX 570 ekran kartıma bugün overclock yaptım. 1244 MHz olan çekirdek frekansını 1450 MHz, 1750 MHz olan bellek frekansını da 2150 MHz çıkardım. MSI Afterburner programı ile ve yaklaşık 1 saat AC odssy oynadım sıcaklık Max 76 C gördü %60 fan hızında bana 7, 8 FPS artış sağladı sizce bunun bir zararı olur mu? Ekran kartıma önceden 120 Watt çekerken şu an 160 Watt civarı güç çekiyor maximum yükte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stabil çalışıyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum, sıcaklık değerlerniz de normal gözüküyor. Belki bazı oyunlarda sıkınıtı çıkabilir (ben OC yapınca Rust'ta olmuştu mesela) ama onun dışında bir sıkıntı olmaz.

Programda Power limit kısmı vardı onu %100'den %150 yaptım en son ayarda şu an, Core voltajla zaten oynanmıyor ekran kartına zarar verir mi sadece onu merak ediyorum bazıları bellek frekansıyla oymayın diyorlar neye dayanarak bunu söylüyolar.

Programda Power limit kısmı vardı onu %100'den %150 yaptım en son ayarda şu an, Core voltajla zaten oynanmıyor ekran kartına zarar verir mi sadece onu merak ediyorum bazıları bellek frekansıyla oymayın diyorlar neye dayanarak bunu söylüyolar.
Bilmiyorum fakat yaptığınız işlemin bir zararı olacağını düşünmüyorum. Nasıl olsa overclock deneme yanılma ve biraz da şans işi. Her kart aynı derecede overclock kaldıramayabilir. Sizin yaptığınız ayarlar belki başka birinde aynı model kartta çalışmayabilir.

Bir zararı olmaz bellek hızını 2100'den fazla yükseltmeni önermem.

Sen hangi ayarlarda kullanıyorsun en stabili ve en az ısınan ayar hangisi ekran kartı modellerimiz aynıymıs bellek hızını arttırmadığım zaman sadece çekirdek aşırması yaptığım zaman kart Max 72 C görüyor belleği aşırttığım zaman 76-77 hatta 78leri görüyor.

Arkadaşlar RX 570 ekran kartıma bugün overclock yaptım. 1244 MHz olan çekirdek frekansını 1450 MHz, 1750 MHz olan bellek frekansını da 2150 MHz çıkardım. MSI Afterburner programı ile ve yaklaşık 1 saat AC odssy oynadım sıcaklık Max 76 C gördü %60 fan hızında bana 7, 8 FPS artış sağladı sizce bunun bir zararı olur mu? Ekran kartıma önceden 120 Watt çekerken şu an 160 Watt civarı güç çekiyor maximum yükte.
Arabamın Max hızı 200km/s ,acaba 250km basarmıyım ? :DDD doğruya lastikler aşındı .Bence Sakıncası olabilir .Çünki fabrika yapmış vermiş .Orjinelliği neyse onu kullanmak her zaman iyidir ;)

Bi sıkıntı olmaz kardeşim firma zaten stabil olarak okadarını yap diyor ama sen yapabileceğine daha fazlasını beklersen ekran kartını 1244 değilde 1500 1600 cekirdek fazla kullanamazsın çöpe atarsın paranı

Sen hangi ayarlarda kullanıyorsun en stabili ve en az ısınan ayar hangisi ekran kartı modellerimiz aynıymıs bellek hızını arttırmadığım zaman sadece çekirdek aşırması yaptığım zaman kart Max 72 C görüyor belleği aşırttığım zaman 76-77 hatta 78leri görüyor.
1450MHz Core 2100MHz bellek yapıyorum ben 70 dereceyi geçmiyor kolay kolay.

1450MHz Core 2100MHz bellek yapıyorum ben 70 dereceyi geçmiyor kolay kolay.
Fan devrin kaç manuel mi kullanıyosun bende sıcaklık 80 i gördü Control oyununda inanılmaz ısındı 1425 mhz çekirdek hızında %75 fan hızında
Arabamın Max hızı 200km/s, acaba 250km basar mıyım? :DDD doğruya lastikler aşındı. Bence sakıncası olabilir. Çünkü fabrika yapmış vermiş. Orjinelliği neyse onu kullanmak her zaman iyidir ;)

Arabaya yazılım yükleyip hızını arttırabiliyorsun ama işlemcilerde stok 3.5 3.6 GHz'lerde geliyor ama 5 GHz'lere kadar çıkıyor çekirdek hızları zaten program belli bir limitten sonra izin vermiyor maximum seviyeler var ve her ekran kartında bu değerler farklı demek ki her kartın ayrı bir potansiyeli var ama firmalar bu potansiyeli en en stabil halde piyasaya sürerek sorun çıkmasını istemıyorlar ısınma aşırı ses vs.
Bi sıkıntı olmaz kardeşim firma zaten stabil olarak okadarını yap diyor ama sen yapabileceğine daha fazlasını beklersen ekran kartını 1244 değilde 1500 1600 cekirdek fazla kullanamazsın çöpe atarsın paranı
1400 de kullanıyorum kardeşim 1500 lere program izin vermiyor zaten oyunlar bile açılmıyor o değerlerde .)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı