RX 570 720p ile 1080p'de aynı FPS'i veriyor

İbrahim_ofc

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığım gibi ekran kartı aynı FPS'i veriyor farklı çözünürlüklerde. Benim istediğim 720p'de daha yüksek FPS almak.

Donanım: Ryzen 5 1600 12nm - 2x8 3200MHz RAM - RX 570.

Kullanımlar ne durumda?
VSYNC açık mı?
ekran kartı kullanımı sürekli %100 vsync açık değil

Çözünürlük düştükçe yük işlemci ve tek çekirdek performansına bakıyor yani büyük fark olmayacaktır işlemcinin güç limitine takılıyorsunuz büyük ihtimal.
gtx 1050 den rx 570 e geçtim, gtx 1050 720 p ye alınca arap atı gibi 2 katı fps vermeye başlıyordu XD. bunda da öyle olsa harika olacak

Çözünürlük düştükçe yük işlemci ve tek çekirdek performansına bakıyor yani büyük fark olmayacaktır işlemcinin güç limitine takılıyorsunuz büyük ihtimal.
işlemciye overclock atsam fps yükselir o zaman ?

Ekran kartı kullanımı sürekli %100 V-Sync açık değil.

GTX 1050'den RX 570'e geçtim, GTX 1050 720P'ye alınca Arap atı gibi 2 katı FPS vermeye başlıyordu xd. Bunda da öyle olsa harika olacak.

İşlemciyi overclock atsam FPS yükselir o zaman?

Tabii ki overclock yaptığınızda performans artacaktır ama bu sefer de sıcaklık sorunu ile uğraşırsınız çok anlamıyorsanız overclock yapmayın derim.

Başlıkta da yazdığım gibi ekran kartı aynı FPS'i veriyor farklı çözünürlüklerde. Benim istediğim 720p'de daha yüksek FPS almak.

Donanım: Ryzen 5 1600 12nm - 2x8 3200MHz RAM - RX 570.
Karttan max performansı almak için çözünürlüğü yükseltin ki karta yük binsin.720pde işlemci kullanımı artar.

Geri
Yukarı