RX 570 75 dereceye çıkıyor

oktaywhite

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
RX570
Anakart
B450M S2G
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba, Black deser Online oynuyorum ve ekran kartım 75 derece sıcaklık görüyor. Bu 78'e kadar çıkıyor, ara ara ki İstanbul'da yaşıyorum. Hava gerçekten çok sıcak, bu değerler normal mi herhangi bir sorun çıkarır mı? Kasanın üstünü elliyorum ve elim yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal hocam. 80 altı normal sayılır.
Araştırma yapmadan uydurma bilgilerle beğenmedim tuşuna basıp egosunu tatmin etmeye çalışanların dikkatli izlemesini öneririm. Rezil oluyorsunuz sonra. 🤣
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Beğenmeyenler utanır mı bilmem...
@celilemrednsmnt @Aeronight

Son düzenleme:
Normal değil. Termal macun bakımları yapıldı mı? Kasanızın hava sirkülasyonu ne durumda?

kartın tam modelini bilmeden içindekini bilemem kardeş.
Bir sürü etmen var, kasa, kasa fanı, termal bakım, bunların üstüne kart yılların kartı.

Merhaba, Black deser Online oynuyorum ve ekran kartım 75 derece sıcaklık görüyor. Bu 78'e kadar çıkıyor, ara ara ki İstanbul'da yaşıyorum. Hava gerçekten çok sıcak, bu değerler normal mi herhangi bir sorun çıkarır mı? Kasanın üstünü elliyorum ve elim yanıyor.
Kasanızın modeli kaç adet fanı olduğunu söyler misiniz?

Normal değil. Termal macun bakımları yapıldı mı? Kasanızın hava sirkülasyonu ne durumda?
Neye göre normal değil? İnsanları yanlış yönledirmeyin. Yeni nesil ekran kartlarında bile soğutması iyi olmayan modeller 75-80 derecede çalışıyor. Bu ekran kartının eski bir model olduğunu ve hava sıcaklıklarının yüksek olduğunu düşünürsek gayet normal. Gidin biraz araştırma yapın. Bilmediğiniz konulara yazmayın.

Neye göre normal değil? İnsanları yanlış yönledirmeyin. Yeni nesil ekran kartlarında bile soğutması iyi olmayan modeller 75-80 derecede çalışıyor. Bu ekran kartının eski bir model olduğunu ve hava sıcaklıklarının yüksek olduğunu düşünürsek gayet normal. Gidin biraz araştırma yapın. Bilmediğiniz konulara yazmayın.
Bilmediğim konuymuş 😂. Oyunun sistem gereksinimlerine baktınız mı sayın @yms ?

Bilmediğim konuymuş 😂. Oyunun sistem gereksinimlerine baktınız mı sayın @yms ?
Oyunun sistem gereksinimleri önemli değil. RX 570 çoğu durumda bu oyunda %100 kullanılıyor ve bu sıcaklıklarda çalışıyor. Dediğim gibi araştırma yapıp haksız olduğunuzu kabul etmek zor değil. Böyle basit bir konuda tartışmaya girmek istemiyorum.
Tartışmaya girmek istemiyorum deyince anladığınız nedir acaba? Haksız olduğunu kabul etmek artık insanlara bu kadar koyuyor mu ya? @Aeronight profilinde bana saydırmaya başlamış. Sonra da engelledi sanırım. Ne değişik insanlar var şu forumda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı