RX 570 8 GB ekran gidip gelmesi

• Konuyu başlatan rico
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 889

rico

Kilopat
Daha fazla  
4-5 ay önce APU bir sistem aldım kod yazmak için. Arkadaş bana 3 ay Mining'te kullandığı MSI Armor 8 GB RX 570 modelini oyun oynamam için ücretsiz verdi. Fakat şöyle bir sorun var. CoD Warzone'u 6-7 saat art arda oynadığımda sıkıntı yokken daha yeni 1 saatlik RDR 2 oyunumda ekran 2 saniyeliğine gidip geldi. Sıkıntı etmedim başta fakat şimdi masaüstünde de gidip geliyor. Mining olduğu için sıkıntılı olamaz çünkü 3 ay kullanıldı ve oyun performansında sıkıntı yok. Kartı tek vida tutuyor acaba ondan olabilir mi diye düşündüm (kart gidip gelir mi diye) ama o fikir de saçma geldi. Monitörle de alakasız, TV'de de aynı sıkıntı var. Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI'da bir sıkıntı olabilir veya HDMI girişindeki kabloyu farklı bir sokete tak. Aynı sıkıntı bende de vardı, biraz düzeldi onu yapınca.

Son düzenleyen: Moderatör:
hdmi de bi sıkıntı olabilir veya hdmi girişindeki kabloyu farklı bi soket e tak aynı sıkıntı bendede vardı biraz düzeldi onu yapınca
Yok hocam HDMI girişi ve çıkışında sıkıntı yok.
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile silip en son WHQL sürümünü yükleyin. Undervolt da deneyebilirsiniz.
2020 yılında sadece 5 konu açılmış aynı ekran kartının gidip gelmesiyle ilgili. Driver da güncel. Sorun nedir sizce hocam?

Yok hocam HDMI girişi ve çıkışında sıkıntı yok.

2020 yılında sadece 5 konu açılmış aynı ekran kartının gidip gelmesiyle ilgili. Driver da güncel. Sorun nedir sizce hocam?
Afterburner üstünden sıcaklığa bakabilir misiniz? Belki yüksek sıcaklıklara çıkıyorsa kendini korumak için yapıyor olabilir. Ayrıca 20.9.1 sürümü yüklü değil mi? Ben de aynı problemi lolde yaşıyordum sürücü güncellemesinden ötürüymüş benimki.

Afterburner üstünden sıcaklığa bakabilir misiniz? Belki yüksek sıcaklıklara çıkıyorsa kendini korumak için yapıyor olabilir. Ayrıca 20.9.1 sürümü yüklü değil mi? Ben de aynı problemi lolde yaşıyordum sürücü güncellemesinden ötürüymüş benimki.
20.9.2 yüklüymüş 20.10.1 güncellemesi gelmiş onu yüklüyorum şu an. Umarım düzelir. Sıcaklıklara bakmadım fakat kasa masa altında o da olabilir diyeceğim ama masaüstündeyken gitmesi de bi hayli garip.

20.9.2 yüklüymüş 20.10.1 güncellemesi gelmiş onu yüklüyorum şu an. Umarım düzelir. Sıcaklıklara bakmadım fakat kasa masa altında o da olabilir diyeceğim ama masaüstündeyken gitmesi de bi hayli garip.
Hocam işte ben de 20.10.1'i yükledim dün mavi ekran verdi. 20.9.2'de atma sorunu yaşadım. 20.9.1 yükleyince sorun kalmadı. Şu AMD driver işine az özense keşke.

Geri
Yukarı