RX 570 8 GB için Intel işlemci ve anakart önerisi

Emre Kalaç

Hectopat
Arkadaşlar elimde Sapphire RX 570 8 GB ekran kartı mevcut ve bu ekran kartını rahat besleyecek, darboğaz etmeyecek ve uygun fiyatlı bir Intel işlemci ve en az 2666 MHz RAM kullanabilen kaliteli DDR3 anakart tavsiyesi rica ediyorum sizden. Kararımı verdikten sonra anakarta uygun 2x4GB 2666MHz RAM alacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Uygun fiyat ve performans istiyorsan AMD tercih etmen lazım. Ryzen 5 1600 şuan çok uygun fiyatlı ve Ryzen 2600 ile aynı üretim teknolojisine sahip. Bütçen çok kısıtlıysa 8GB RAM bir süre işini görür.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Önerilerinizi dinledim ve Ryzen 5 1600 ve Gigabyte B450M S2H anakartı sipariş ettim. Son aklıma takılan bir şey kaldı. Şu anda elimde sıfır Corsair Vengeance RGB PRO 2x8gb(16gb) 3200mhz ram var.
CMW16GX4M2C3200C16 yazıyor ramlarin arkasında. Anakartın destek listesinden baktığımda çok yakın olanlarını gördüm ama tam olarak aynısını göremedim. (örn; CMK16GX4M2B3200C16)
Sizce uyar mı ?

Son düzenleme:
Uyar. Sistemi kurduktan sonra XMP'yi BIOS'tan kendin aktifleştirmen gerekli, yoksa düşük hızda çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı